Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově už stojí tři vánoční stromy. Kvůli koronaviru však nebude vánoční městečko ani slavnostní rozsvícení

  • Havířov,

V sobotu dopoledne byly v Havířově postaveny tři vánoční stromy. Dvě jedle darovali soukromí vlastníci a jeden smrk byl přivezen z Beskyd.

Iveta Grzonková, vedoucí Odboru komunálních služeb havířovského magistrátu: "Letos budeme mít tři stromy klasicky v Havířově. Jeden bude umístěn na náměstí Nad Terasou, druhý bude umístěn na náměstí Moravská a třetí hlavní strom na náměstí Republiky. Je to Jedlička ze zahrady soukromého vlastníka, který nám strom daroval. Tentokrát máme strom z Prostřední Suché."

Dřevorubci museli každý strom upravit, aby se jejich kmeny vešly do kotvících bodů. Stabilitu navíc zajišťují ocelová lana připevněná k betonovým blokům.

Anketa: “Stromeček je moc hezky a těším se až bude rozsvícen.”
Iveta Grzonková, vedoucí Odboru komunálních služeb havířovského magistrátu: "Letos jsme měli opět štěstí, protože vlastník zahrady se nám sám ozval a strom nám sám nabídl, za což jsme moc rádi a moc mu děkujeme.”

V následujících dnech bude strom ozdoben a později i rozsvícen. Vzhledem ke koronavirovým omezením nebude předvánoční čas v centru města tak bohatý, jako dříve. Vánoční městečko na náměstí letos nebude vůbec. Strom se rozsvítí 28. listopadu večer bez doprovodného programu. Pod vánočním stromem však bude tradiční betlém se zvoničkou.

Stavění stromu na náměstí Republiky v Havířově jste mohli sledovat živě prostřednictvím stálé kamery Polaru. 

Náměstí můžete sledovat zde
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

STYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 91 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků