Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město investovalo do nového hřiště na ZŠ 1. Máje sedm milionů korun

  • Havířov,

Základní škola 1. Máje dostala předčasný vánoční dárek, a to v podobě venkovního sportovního areálu za zhruba sedm milionů korun. Součástí je i fotbalové hřiště s nejmodernějším umělým povrchem.

Takto ještě nedávno vypadalo hřiště v areálu ZŠ 1. Máje. V srpnu tohoto roku, ale najela do zahrady školy těžká technika a začala velká a vytoužená rekonstrukce.

Michaela Drozdová, ředitelka ZŠ 1.Máje: “Posledních 16 let tady to hřiště nebylo funkční. Dokonce v posledních letech bylo ve stavu, že jsme žáky v hodinách tělesné výchovy tady vůbec nepouštěli. My, jako škola s největším počtem žáků ve městě, potřebujeme místo na sportování. Máme v areálu školy klec na míčové hry, ale pro hry a pro fotbal, pro jakékoliv větší aktivity tady prostor nebyl. 16 let se nesportovalo a teď nás neskutečně mrzí, že tady dnes nemáme žáky a žáci se nemohou proběhnout a zažít nějakou olympiádu, kterou jsme měli připravenou pro slavnostní otevření. Musíme počkat, až budou sportovní aktivity povolené.”
Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “Já mám v prvé řadě velkou radost, že se podařilo dokončit tohle to moderní školní hřiště, které bude sloužit žákům nejpočetnější základní školy v Havířově. Zároveň tím plníme další bod akčního plánu rozvoje sportu na roky 2020 a 2021 a já pevně věřím, že se nám příští rok v rámci tohodle povede splnit i další školní hřiště, které máme v plánu, a to ve spolupráci s MSK. Je to hřiště ZŠ Gorkého a Gymnázia Komenského.”

Rekonstrukce nebyla levnou záležitostí. Město investovalo také do speciálního umělého povrchu na fotbalovém hřišti, který je srovnatelný s trávou.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Výsledek je úplně skvělý a že se město rozhodlo investovat do infrastruktury základní škol a mateřských škol, to je naše dlouhodobá koncepce. To děláme pravidelně, to není jediná škola, není to jediné hřiště, které se opravuje, nebo se podařilo opravit. Jak říkám. Výsledek je skvělý, stálo to 7,2 milionu korun a děti si zaslouží, aby sportovaly ve kvalitním prostředí a tady je vidět, že se to zase povedlo.”

Radnice věří, že i v následujících letech bude mít dostatek financí pro realizaci naplánovaných investičních akcí.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků