Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se pustil do velké investiční akce. Do konce roku chce vyměnit 109 výtahů

  • Havířov,

Havířov zahájil další velkou investiční akci. V letošním roce bude vyměněno 109 výtahů v městských domech, které už byly v žalostném stavu. Náklady na rekonstrukci se vyšplhají na 154 milionů korun.

Značná část výtahů v Havířově pochází ze 70. let minulého století. Město si v loňském roce vyzkoušelo logistiku výměn v prvních domech. Nyní spustilo hlavní část, kdy během jednoho roku dojde k obnově 109 výtahů.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Už je problém získat revize a dále je držet v provozu je nákladné. Ta jednorázová investice je obrovská, nicméně ten bytový fond našeho města je také obrovský a občané si zaslouží, aby služby, které dostávají, byly na úrovni tohoto tisíciletí.”

Nájemníci o výměně v jejich domech budou vždy informování s předstihem prostřednictvím správce. 

Róbert Masarovič, jednatel Městské realitní agentury: "Každý výtah konkrétní prošel projektant a připravil k němu projekt na míru. Jsme připraveni na každý dům, každý je malinko specifický některými drobnostmi, když ne, tak osazením nájemníků. Jsme připraveni na všechny možné eventuality."

Problém by neměl nastat ani ve vysokých panelácích.

Petr Chvastek, technický ředitel dodavatelské firmy: "V těch věžácích většinou bývají dva výtahy. Ta montáž se dělá postupně. Odstaví se jeden výtah a když je dokončený, pak se odstaví druhý.”

Výměna ve věžovém domě potrvá 6 týdnů. V nižších domech pak 4 až 5 týdnů. Rekonstrukce, na kterou město bude čerpat úvěr, bude stát 154 milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail