Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov chce do dvou let vyřešit problémovou křižovatku v Prostřední Suché

  • Havířov,

Město by chtělo vyřešit do dvou let problémovou křižovatku v Prostřední Suché. Nejjednodušší variantou by bylo vybudování kruhového objezdu, ten se ale do dané lokality nevejde. Proto se zvažuje náhradní varianta.

Vyjet z Fryštátské ulice v Prostřední Suché zejména v dopravní špičce je obtížné. Řidiči musí být hodně trpěliví. Křižovatka je celkově přetížená a i policie upozorňuje, že se zde stávají časté dopravní nehody. Řešením by bylo vybudování kruhového objezdu. Tomu ale brání obytný dům, který ale nepatří městu. Vlastník by byl ochoten jednat s městem o jeho odkupu. Radnice má ale vlastní řešení.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Já tam jezdím každý den a vím, že ta křižovatka je nebezpečná, že se tam stávají nehody. My tuto problematiku řešíme. Právě jsme se snažili nalézt řešení takové, abychom nemuseli odkupovat dům, protože kupovat dům jenom proto, abychom ho zbořili a takto zvyšovat náklady, se nám úplně nechce. Nechali jsme zpracovat studii, která danou problematiku řeší a teď jednáme se správcem komunikací, to je Správa komunikací MSK druhých a třetích tříd tak, aby oni vzali ten náš podklad, studii a řešili projektovou dokumentaci pro řešení té dotyčné křižovatky. Měl by se tam vlézt elipsoid ne klasický kruhový objezd, ale elipsoid z lepených dílců, které by měly vlézt do stávajícího prostoru a vyřešit tu situaci.”

Město by chtělo problémovou křižovatku vyřešit nejpozději do dvou let.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Máme studii, která říká, že je to realizovatelné. Projednali jsme to jak s policií, tak s jinými zainteresovanými orgány, které se k tomu vyjadřují a všichni nám na to dali stanovisko, že je to realizovatelné.”

Vyřešen už je i nebezpečný úsek na výjezdu z Havířova směrem na Ostravu.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Vyhodnocujeme dopravu, jsem rád, že dlouhá jednání vedla k tomu, že jsme našli řešení takové, že se neuzavřelo odbočení na Šumbark, protože by vznikl problém kousek dál na kruhovém objezdu. Po tom čtyřměsíčním období, kdy je křižovatka upravená, samozřejmě sledujeme a vyhodnocujeme dopravu a nestala se tam žádná dopravní nehoda. Myslím, že tomu pomáhá i úsekové měření rychlosti.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy