Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cenu města Havířova si za rok 2020 odnesla vedoucí ADRY Hana Čadová

  • Havířov,

V pátek se v kině Centrum oceňovali lidé, kteří se významným způsobem podílejí na společenském životě, a to v různých oblastech. Cenu města si za rok 2020 odnesla vedoucí ADRY Hana Čadová.

Život se v koronavirové době rozhodně nezastavil. Ba naopak. Svědčí o tom i výběr osobností, které vedení havířovské radnice ocenilo v různých oblastech společenského života za rok 2020.

Osobností v oblasti sociální, nebo zdravotní se stal Ladislav Solana - bývalý vedoucí Azylového domu pro muže Armády spásy.

V kategorii kolektiv se uznání dostalo dobrovolníkům z Dobrovolnickému centra ADRA, také obětavým pracovníkům Domova seniorů střediska Luna. Ocenění získala i jednotka dobrovolných hasičů Havířov-Životic, která se řídí mottem “Náš volný čas pro vaše bezpečí.” Poděkování samozřejmě patřilo i druhé jednotce z Havířova-Města. A to zejména za pomoc při zásahu u tragického požáru v bytě na Šumbarku, kde obě jednotky odvedly profesionální práci.

V kategorii Osobnost kultury si ocenění odnesla Hana Dvořáková, která je již pět let kronikářkou, a která den po dni mapuje život a události ve městě.

Za dlouholetou práci s dětmi a mládeži v oblasti volnočasových aktivit si cenu z rukou vedení města převzala Eva Kiedroňová - ředitelka Střediska volného času Asterix.

V kategorii Sportovec roku město ocenilo dva zasloužilé pracovníky tělovýchovy a sportu. Jmenovitě Čestmíra Švagříka trenéra fotbalu FK Gascontrol Havířov a Jaroslava Ruttera zasloužilého vzpěrače, který je i členem síně slávy.


Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Ocenili jsme dneska osobnosti v oblasti sportu, kultury a společenského života a já bych jim chtěl moc poblahopřát, protože si ta ocenění zaslouží. Věřím, že tato doba brzy skončí a už se budeme moci scházet i s publikem a jejich přáteli, známými, protože to by dodalo atmosféru. Chtěl bych poděkovat i vaší regionální televizi, která v této době zprostředkovává tyto zážitky našim občanům a je to velmi důležité. Osobností byla pro letošek paní Čadová z dobrovolnické organizace ADRA a já si moc vážím jejich práce a myslím, že tak, jak jsem to říkal, ti lidé z našeho okolí, z našeho života, kteří dělají ty střípky toho, že se v Havířově žije dobře, si tato ocenění zaslouží.”
Hana Čadová, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Havířov: “Já jsem překvapená, zaskočená a nesmírně ráda, vděčná jsem, ale já jsem vždy zvyklá mít kolem sebe ten tým svých úžasných kolegů a dobrovolníků. Vidím kolem sebe vždy hodně lidí s otevřeným srdcem. Já to opravdu vnímám jako ocenění všech těch, co to srdce mají na pravém místě. Já jsem za to nesmírně vděčná, že mohu dělat tak nádhernou práci, kterou nepovažuji ani za práci, ale spíše za službu. Dobrovolníci samozřejmě inspirují a pomáhat je velká radost. Je to tak, že život stojí za to, když člověk žije pro druhé.”

Všechny oceněné vám postupně přiblížíme v předtočených medailoncích v následujících vysíláních Havířovského expresu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry