Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Početná mládež se sjela do Havířova, kde hrozila další rvačka. Desítky policistů hlídaly davy v ulicích

  • Havířov,

Desítky policistů byly v pondělí odpoledne v pohotovosti. Do ulic v Havířově vyrazila totiž omladina, která se údajně domluvila na sociálních sítích na další rvačce. Policisté postupně davy monitorovali a hlídali, aby nedošlo k narušení veřejného pořádku.

VIDEO: TV POLAR

V Havířově hrozila v pondělí další podobná rvačka, jako se odehrála v neděli v Karviné. V ulicích se odpoledne objevily davy mladistvých, podle některých svědků se mělo ve městě pohybovat až 150 mladých lidí.

svědkyně: "Jdeme s davem, slyšeli jsme, že se tady mají pobít jako včera v Karviné, ale Ostraváci nepřijeli."
svědek: "Měli se tu pobít, ale já bych se nemohl bít, jenom bych se díval, protože jsem v podmínce."

Nedělní incident, po kterém skončili tři nezletilí v nemocnici a další zřejmě s řadu modřin, mladistvým zřejmě nestačil. A tak se měli domluvit na sociální síti, že se sejdou zase právě v Havířově. Policie na ně ale byla připravená.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Informaci jsme věnovali zvýšenou pozornost. Preventivně se dohlíželo, aby nedošlo k narušení veřejného pořádku, případně k dalšímu napadení."

V ulicích Havířova se tak pohybovaly desítky policistů z řad oddělení hlídkové služby a v pohotovosti byli i členové speciální pořádkové jednotky. Ve městě také pomáhali strážníci.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Byli jsme požádáni Policií ČR o asistenci. Situaci monitorujeme. Má se jednat o velkou skupinu mladých lidí, ale vše je v režii státní policie."

Před 18. hodinou se situace uklidnila a davy se začaly rozcházet. Početnější skupina se přesunula na školní hřiště v ulici 1. máje.

Ve sporu, který vygradoval do surových rozměrů, figurují dvě skupiny mladistvých z Karviné a Ostravy. Část z nich spolu měla už v sobotu večer prý popíjet u Karvinského moře. Tam se měli dostat do sporu kvůli údajně zmizelému mobilnímu telefonu. Zřejmě se pak navzájem obvinili z krádeže, poté přišly další urážky a situace skončila domluvenou rvačkou v neděli v Karviné.

Do Karviné v neděli přijeli Ostraváci. V Havířově se měli v pondělí sejít obě skupiny. Protože se tak nestalo, Karvináci už se údajně nechali slyšet, že v úterý přijedou od Ostravy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy