Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Surová bitka v Karviné očima mladých lidí. Neuvěřitelné video z mobilu plné násilí koluje sociálními sítěmi

  • Karviná,

Surový konflikt mezi mladými lidmi, který se odehrál v neděli odpoledne v Karviné poblíž lesoparku Dubina, si někteří svědci natáčeli na mobilní telefon. Redakci TV Polar se podařilo získat jedno z videí. Je redakčně upraveno, protože se na záběrech pohybují osoby mladší 18 let. Případ vyšetřují policisté, kteří vyzývají svědky události, aby poskytli informace. Svědci tvrdí, že během konfliktu mělo dojít i k použití nože. Policie v neděli ještě neměla informace o zraněných, napadení se totiž rozutekli. V pondělí ale informovala, že v nemocnici nakonec skončili minimálně 3 mladí lidé.

čtenářské video

Část incidentu si někteří přítomní natáčeli na mobilní telefony. Na videu, které získala redakce TV Polar, je vidět skupina několika desítek mladých lidí a jejich stupňující se konflikt. Někteří z nich mají v rukou baseballové hole. Ve videu jsou slyšet i výstřely, mělo jít o airsoftovou zbraň. Podle anonymního zdroje byla bitka domluvená, mělo jít o potyčku ostravských a karvinských teenagerů. Svědci popisují, že situace vygradovala v momentě, kdy se v rukou mladých lidí objevily zbraně.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Dnes kolem 17. hodiny přijali policisté oznámení, že se v Karviné na veřejném prostranství u Kauflandu a u lesoparku Dubina nachází početná skupina osob mladšího věku. Mělo mezi nimi docházet snad i k potyčce, napadání. Na místo vyjeli okamžitě policisté z několika policejních součástí, dorazili také strážníci městské policie. Osoby v tak vysokém počtu se na místě v době příjezdu hlídek nenacházely, byly zjištěny informace k jejich pohybu v různých částech města. Nedocházelo v té době k narušení veřejného pořádku nebo ohrožení životů a zdraví osob. Policisté začali na místě neprodleně s prověřováním všech informací k události, kontaktování osob nevyjímaje. Do současné chvíle nemáme potvrzeno žádné zranění vážnějšího charakteru. Postupně zjišťujeme, kompletujeme a vyhodnocujeme dostupné informace."

Mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl na dotaz redakce, jestli po tomto konfliktu zdravotníci ošetřili zraněné, odpověděl, že zdravotníci na místě nezasahovali.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "V této souvislosti žádáme o svědectví osoby, které se v danou dobu na prostranství u Kauflandu a lesoparku Dubina v Karviné nacházely a disponují jakoukoliv informací k totožnosti osob z početné skupiny a k jejich jednání (potyčka, napadání), nechť kontaktují policisty na tísňové lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Sdělit lze také jakékoliv informace související s touto událostí."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry