Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hromadná rvačka mladých lidí v Karviné u lesoparku Dubina, někteří měli v rukou zbraně, konflikt řeší policie

  • Karviná,

V Karviné se v neděli odpoledne poblíž lesoparku Dubina porvalo několik desítek mladých lidí. Mluvčí PČR potvrdila, že policisté prověřují získané informace, ale že lidem žádné nebezpečí nehrozí. Svědci tvrdí, že během konfliktu mělo dojít i k použití nože. Policie v neděli ještě neměla informace o zraněných, napadení se totiž rozutekli. V pondělí ale informovala, že v nemocnici nakonec skončili minimálně 3 mladí lidé.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Dnes kolem 17. hodiny přijali policisté oznámení, že se v Karviné na veřejném prostranství u Kauflandu a u lesoparku Dubina nachází početná skupina osob mladšího věku. Mělo mezi nimi docházet snad i k potyčce, napadání. Na místo vyjeli okamžitě policisté z několika policejních součástí, dorazili také strážníci městské policie. Osoby v tak vysokém počtu se na místě v době příjezdu hlídek nenacházely, byly zjištěny informace k jejich pohybu v různých částech města. Nedocházelo v té době k narušení veřejného pořádku nebo ohrožení životů a zdraví osob. Policisté začali na místě neprodleně s prověřováním všech informací k události, kontaktování osob nevyjímaje. Do současné chvíle nemáme potvrzeno žádné zranění vážnějšího charakteru. Postupně zjišťujeme, kompletujeme a vyhodnocujeme dostupné informace."

Část incidentu si někteří přítomní natáčeli na mobilní telefony. Na videu, které získala redakce TV Polar je vidět skupina několika desítek mladých lidí a jejich stupňující se konflikt. Někteří z nich mají v rukou baseballové hole. Ve videu jsou slyšet i výstřely, mělo jít o airsoftovou zbraň. Podle anonymního zdroje byla bitka domluvená, mělo jít o potyčku ostravských a karvinských teenagerů. Svědci popisují, že situace vygradovala v momentě, kdy se v rukou mladých lidí objevily zbraně.

Mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl na dotaz, jestli po tomto konfliktu zdravotníci ošetřili zraněné, odpověděl, že zdravotníci na místě nezasahovali.

svědek události: "Mám fotky kamaráda, který je v nemocnici, celý obličej potrhaný a ruce plné modřin, kde jde jasně vidět, že jde o obušek. Na místě nikdo nezůstal, jelikož se rozutekli, nečekali, že na ně vytáhnou nože, obušky a zbraně. Kamarád má drobné řezné rány a druhý kluk byl pořezán do zad."

Podle svědků a obyvatel Karviné policisté na několika místech vyslýchali a prohledávali mladé lidi.

reakce lidí ve facebookové skupině Karviná: 
"Tři policejní zásahové vozidla jeli od univerzity nahoru a z Karviné je policejní zátaras kontroluji všechny auta včetně kufru a rezervy nevíte co se děje?"
"Taky jsem viděla skupinu asi tak 30 kluků, jak šli směrem ke kinu Centrum a bylo mi divné, proč jdou všichni spolu?!"
"Za Kauflandem tmavě zelené suv s majáky a u věžáku čtyři policejní zásahové vozidla....vyslýchali hloučky mladých kolemjdoucích, šacovali je, jsou tam i těžkooděnci"
"Můj syn teď otamtud prijel na Dubině se porvali skupinky kluků s nožemi a byla tam i střelná zbraň, některý odvezli rovnou do nemocnice."
"Co mi psal bratranec pry 40 Romů a bitka jak ve 2 světové."
"Jedna hlídka je u kina Centrum, baví se tam s lidma, další na zastávce taky vyslýchají lidi. Ale co se děje, to jsem nějak nepochytila."
"No stálo se něco v dubine přijela nějaké děcka z ostravy atd a měli tam snad někoho pobodat."
Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "V této souvislosti žádáme o svědectví osoby, které se v danou dobu na prostranství u Kauflandu a lesoparku Dubina v Karviné nacházely a disponují jakoukoliv informací k totožnosti osob z početné skupiny a k jejich jednání (potyčka, napadání), nechť kontaktují policisty na tísňové lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Sdělit lze také jakékoliv informace související s touto událostí."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy