Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky modernímu urgentnímu příjmu mají v Havířově pacienta pod neustálým dozorem

  • Havířov,

Nemocnice jsou pro mnohé lidi velkým bludištěm. To si uvědomili i v Havířově, kde naprosto změnili systém při návštěvě pacienta. Urgentní příjem prošel vizuální i technologickou modernizací.

Nemocnice v Havířově zmodernizovala urgentní příjem. Pacient už nemusí přemýšlet, na koho se má se svým zdravotním problémem obrátit. Při vstupu se pacienta ujme pracovník, který ho nejdříve navede k vyvolávacímu systému.

Lenka Škutová, vedoucí sestra urgentního příjmu NsP Havířov: "Následně je přivolán k recepci, kde je zapsán do příslušné ambulance, jsou mu změřeny základní fyziologické funkce. Následně je odeslán do ambulance, kam sestra odvádí pacienta a kde předá dokumentaci sestře daného pracoviště a tam už je o pacienta postaráno. Odpadlo teda to, že pacient už nebloudí, neposílají si ambulance mezi sebou pacienta."

Každý pacient dostane také identifikační náramek, aby při ošetření nemohlo dojít k záměně pacienta. 

anketa: “Překvapilo mě to tím, že jsem nemusela čekat dlouho než se mě někdo ujal, ošetřil a celkově je to tahy hezčí, než to staré. A také se mi líbilo, že mě všude doprovázeli a nemusela jsem nikde po nemocnici bloudit.”

Urgentní příjem funguje 24 hodin denně.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: “Tato změna se připravovala dlouho a jsme za ni rádi a znamenalo to i navýšení personálu ošetřovatelského, protože bez personálu, bez lidských zdrojů bychom tuto změnu nemohli realizovat."

Zdravotníci mají i díky novému systému přehled o pohybu sanitních vozů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail