Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Některá fitcentra s otevřením pro veřejnost čekají, prozatím se jim to nevyplatí

  • Havířov,

Otevřít sice můžeme, ale pro deset lidí to nemá pro nás smysl a nemáme ani personál. To jsou jedny z důvodů, proč některá fitcentra prozatím neotevřela pro veřejnost. Například ve FitGymu mohou cvičit jen registrovaní sportovci.

Fitcentra už mohou mít opět otevřeno a sportovci dokonce nemusí mít nasazené roušky. Přesto do jednoho z největších center v Havířově se veřejnost zatím nedostane. Na strojích cvičí jen za dodržování všech podmínek členové klubu z řad profesionálních sportovců.

Dalibor Klimša, majitel FitGym Havířov: “Pro nás hlavní problém je, že po dobu uzavření jsme přišli o personál. Personál pracuje dneska někde jinde a to je takový největší stěžejní problém. Proto jedeme v tom režimu, kdy nám chodí jen profesionální sportovci, jako jsou hokejisté, zápasníci a různí další sportovci. Takže určitý počet lidí tady máme, ale je to desetina toho, co jsme měli před lockdaunem.”
Vojtěch Tomi, prvoligový hokejista: “Je to pro nás hodně důležité, protože venku můžeme běhat, můžeme cvičit s vlastním tělem, ale na tu velkou sílu, ty činky, stroje to venku není. To je hodně důležité zejména pro profíky a nemáme to jak vykompenzovat.”

Jak vítáte jako sportovci, že se ustoupilo v posilovnách od roušek?

Ondřej Tomšů, zápasník: “Paráda, je to super. Byla to hrůza. Kdo trénuje, dělá nějaký sport ví, že to je tragédie. Bez roušek výborná věc.”

Důvodů, proč není posilovna prozatím otevřená pro širokou veřejnost, je více.

Dalibor Klimša, majitel FitGym Havířov: “Je i problém těch testů a různých možností využití sprch, šaten a to vše přispívá, že ti lidé nemají takový zájem, aby šli cvičit. Takže musíme počkat do nějakého většího rozvolnění, abychom se tu dostali alespoň na tu třicítku a potom to budeme mít šanci i ekonomicky utáhnout. Protože v současné době personál máme předjednaný, ale ekonomicky by to nebylo rentabilní a nemůžeme si to dovolit.”

Nyní může uvnitř posilovny cvičit deset lidí. Od příštího týdne by měl počet stoupnout na třicet. I na to budou fit centra reagovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy