Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozhovor s havířovským radním pro sport na téma rozvolňování

  • Havířov,

Rozvolňování pomalu vrací život i na sportovní areály. Situaci bedlivě sleduje i Správa sportovních a rekreačních zařízení. Proč je ale dobré sledovat webové stránky organizace, sdělil radní pro sport Daniel Vachtarčík.

Děti se vrací do škol, začínají fungovat kroužky, sportoviště se plní. Co vše dnes mohou amatérské, nebo profesionální kluby, ale také veřejnost využívat?

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “Od 10. května přišla první vlna rozvolnění umožňující sportování amatérského organizovaného sportu mládeže na venkovních sportovištích. SSRZ s koordinací města se snažila hned zajistit a umožnit sportování dětí za podmínek splňujících mimořádná opatření. Takže máme několik venkovních sportovišť, kde nám organizovaný sport funguje a od 17. května přišlo další rozvolnění, kdy mimořádným opatřením za prvé umožňujeme už za mimořádných podmínek sportovat i ve vnitřních sportovištích a na venkovních sportovištích už může sportovat veřejnost. To znamená, že my jsme venkovní sportoviště otevřeli pro veřejnost. Platí ale ta situace, že sportovní kluby, které mají nasmlouvané sportoviště, mají přednost před veřejností. O které časy, a o která sportoviště se jedná, najdou na webových stránkách SSRZ. Takže je dobré si zjistit než se vydají sportovat, jestli v té době tam neprobíhá organizovaná činnost.”

Jak říkáte sporty se přesouvají, máme jaro, více ven. Jaký je zájem, je hlad po sportu?

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “Je hlad po sportu veliký. Panovala obava, jestli po tak dlouhé pauze se budou chtít vrátit děti ke sportu, či nikoliv. Všechny kluby, které jsou aktivní potvrzují, že se jim vrátily všechny děti ke sportování a naopak zaznamenávají nárůst, takže ten hlad po sportu je veliký.”

Havířov má spoustu sportovišť i těch venkovních. Kde se nalézají a co všechno mohou lidé využívat?

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “Veřejná sportoviště máme rozeseta ve všech městských částech. Určitě aktuálně je velká poptávka po workoutových venkovních cvičištích. Takže, ať už je to v areálu letního kina, Na Nábřeží, v areálech školních hřišť vídám v areálu spoustu sportovců a jsem za to moc rád, že veřejnost sportuje a aktivně se takto v podstatě chrání jakýmkoliv nemocem. V současné době máme jedno omezení v areálu skateparku, kde probíhá odstraňování technických závad na horolezecké stěně. Čekáme na posudek revizního technika, abychom mohli horolezeckou stěnu otevřít.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy