Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na koupališti v Havířově se plní bazény, přibude beachvolejbalové hřiště

  • Havířov,

Pandemie ustupuje a dochází k rozvolňování. To umožní i otevření letních koupališť. Kdy se tak stane a za jakých podmínek, řekne v reportáži havířovský radní pro sport Daniel Vachtarčík.

Podle posledních vyjádření vlády to vypadá, že letní koupaliště se otevřou od pondělí s omezenou kapacitou na 50%. Na to se připravuje i Správa sportovních a rekreačních zařízení.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: "Věřím, že tento slib bude naplněn, pro havířovské koupaliště to znamená kapacitu 1500 návštěvníků. Když se tady rozhlédnete, uvidíte přípravy v plném proudu. To znamená klasické sečení trávy, čištění chodníků, revizní zprávy, aby bylo vše v pořádku. V rámci věcí, které se nedělají každoročně, je letos natřený skokanský bazén, byla vyměněna podlahová krytina v hlavní restauraci, probíhá výběr nájemců na jednotlivé stánky.”

Pro letošní rok ale chystáte jednu novinku v areálu letního koupaliště, jakou?

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “V areálu koupaliště vzniká beachvolejbalový areál, bude obsahovat tři kurty s dostatečnou plochou i výběhovou. Celou zakázku dělají Technické služby Havířov. Kromě samotných kurtů se dělá odvodnění, oplocení celého areálu. Volejbalové hřiště bude přístupné i mimo dobu otevření koupaliště. Jakmile to dovolí klimatické podmínky, bude vstup na to hřiště i z vnější strany, to znamená, není to závislé na koupališti. Jen chci dodat, že ve spolupráci s Volejbalovou akademii mládeže Havířov a panem náměstkem Baránkem se nám povedlo zajistit zdarma písek ze světové ligy, která se nyní koná v Ostravě. To znamená, že ten písek bude nejlepší kvality.”

Pokud vše půjde podle plánu, hřiště by mělo být otevřené od konce června. Radnice za něj zaplatí zhruba osm milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků