Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na koupališti v Havířově se plní bazény, přibude beachvolejbalové hřiště

  • Havířov,

Pandemie ustupuje a dochází k rozvolňování. To umožní i otevření letních koupališť. Kdy se tak stane a za jakých podmínek, řekne v reportáži havířovský radní pro sport Daniel Vachtarčík.

Podle posledních vyjádření vlády to vypadá, že letní koupaliště se otevřou od pondělí s omezenou kapacitou na 50%. Na to se připravuje i Správa sportovních a rekreačních zařízení.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: "Věřím, že tento slib bude naplněn, pro havířovské koupaliště to znamená kapacitu 1500 návštěvníků. Když se tady rozhlédnete, uvidíte přípravy v plném proudu. To znamená klasické sečení trávy, čištění chodníků, revizní zprávy, aby bylo vše v pořádku. V rámci věcí, které se nedělají každoročně, je letos natřený skokanský bazén, byla vyměněna podlahová krytina v hlavní restauraci, probíhá výběr nájemců na jednotlivé stánky.”

Pro letošní rok ale chystáte jednu novinku v areálu letního koupaliště, jakou?

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “V areálu koupaliště vzniká beachvolejbalový areál, bude obsahovat tři kurty s dostatečnou plochou i výběhovou. Celou zakázku dělají Technické služby Havířov. Kromě samotných kurtů se dělá odvodnění, oplocení celého areálu. Volejbalové hřiště bude přístupné i mimo dobu otevření koupaliště. Jakmile to dovolí klimatické podmínky, bude vstup na to hřiště i z vnější strany, to znamená, není to závislé na koupališti. Jen chci dodat, že ve spolupráci s Volejbalovou akademii mládeže Havířov a panem náměstkem Baránkem se nám povedlo zajistit zdarma písek ze světové ligy, která se nyní koná v Ostravě. To znamená, že ten písek bude nejlepší kvality.”

Pokud vše půjde podle plánu, hřiště by mělo být otevřené od konce června. Radnice za něj zaplatí zhruba osm milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy