Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z uměleckých škol tvořily komixy o vzniku Havířova

  • Havířov,

S Mapíkem historií Havířova. To bylo zadání soutěže, kterou vyhlásilo město pro žáky výtvarných oborů základních uměleckých škol. Děti tvořily komixy, vítězný pak bude součástí pracovního sešitu pro žáky devátých ročníků.

25 projektů měla k posouzení odborná komise se zadáním vytvořit komix o historii a vzniku Havířova, kdy průvodcem je Mapík maskot města. Do soutěže se zapojily obě umělecké školy a konkrétně děti z výtvarných oborů. Komix bude součástí pracovního sešitu pro žáky devátých tříd. Nejedná se však o první pracovní sešit.

Pavla Nesvadbová, vedoucí pracovní skupiny čtenářské skupiny MAP2: “Projekt Havířovem a jeho okolím s Mapíkem vznikl vlastně loni a navazuje na projekt pro mateřské školy. Jedná se o projekt, ve kterém by se měly děti rozvíjet v rámci čtenářské gramotnosti a metody, které jsou použity v tomto sešitě, mají rozvíjet jejich kritické myšlení a tématem potom je město Havířov a jeho okolí. Pro děti druhého stupně je v tuto chvíli sešit v přípravě. Tam jsme se drželi spíše historických událostí, je to náročnější, jsou tam dlouhé texty. Texty se týkají nejen vzniku Havířova, ale například tragédie v Životicích, nebo dřevěného kostela v Albrechticích a dalších témat. A právě, abychom jim ho ještě přiblížili ten pracovní sešit, tak jsme požádali o spolupráci umělecké školy a vyhlásili jsme soutěž o vytvoření komixů o vzniku Havířova.”

Přesto, že za svou snahu dostanou odměnu všechny děti, které se do projektu zapojily, vítězný komix, který bude součástí pracovního sešitu, mohl být jen jeden.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Vybrali jsme tady komix od Nikol Pomahačové, která má čtrnáct let a opravdu si to zaslouží, protože vdechla Mapíkovi život, protože je tady v různých situacích a vyjadřuje obličejem emoce a vše a ty budovy, které tady nakreslila jsou věrohodné a je to moc pěkné, takže určitě klobouk dolů před touto dívkou. Určitě ji čeká skvělá výtvarná kariéra. Ale já bych chtěla touto cestou poděkovat všem, kteří byli do projektu zainteresováni, protože jsou to skvělé věci, které nám děti posílají a za to jim děkuji.”

Nikol za svůj komix dostane finanční odměnu, pracovní sešit pak poputuje do všech škol, které spadají pod obec s rozšířenou působností.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy