Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I v Havířově zaznamenávají, že mladší ročníky s očkováním prozatím otálejí

  • Havířov,

Očkovací centra v kraji nejsou zcela vytížená, a to i přes to, že se mohou registrovat stále mladší ročníky. V havířovském centru očkují nyní převážně lidi, kteří přicházejí na druhou dávku. O první má zájem nejvíce kategorie 40+.

Očkovat už se mohou nechat i mladí lidé nad třicet let, ale žádný bum se nekoná. Tak to vnímají i ve velkokapacitním centru v Havířově. Očkovací centrum v Havířově by denně mohlo naočkovat až 1300 lidí. Na tuto kapacitu se ale ještě nikdy nedostalo.

Halina Musiolová, vedoucí očkovacího centra Havířov: "V našem očkovacím centru takový bum úplně nenastal, zájem o očkování je, ale stále ještě nejedeme na plnou kapacitu. V současné době čeká asi na přihlášení, očkování 50 lidí v kategorii 35+. Na první dávky stále ještě převládá kategorie 40+.”
anketa: “Tak uvažovala jsem, ze začátku jsem se bála toho očkování, já nejsem celkově moc zastáncem očkování, ale rozhodla jsem se, že nakonec ano. Abych byla já chráněna, i oni.”
anketa: “Nevidím tady moc právě mladých lidí a myslím, že to je docela škoda, protože to očkování má smysl ve společnosti. Je to ne jen pro nás, ale i vůči ostatním lidem.”
anketa: “Jsem z toho trochu zklamaný, čekal bych, že ten zájem bude větší zejména z pohledu ohleduplnosti vůči třeba starším příbuzným, kteří se nemohou, nebo nechtějí očkovat, tak bych čekal, že ten zájem bude větší.”

Vedoucí očkovacího centra věří, že jakmile celkově padne věková hranice pro možnost očkování, mladých lidí možná přibude.

Halina Musiolová, vedoucí očkovacího centra Havířov: “Myslím, že nějaký zájem bude, protože spousta náhradníků se hlásí v té mladší skupině kolem 20 let, studenti se hlásí, ptají se, zda se mohou nahlásit jako náhradníci.”

Registrace pro lidi od 16 do 29 let by se měla spustit 1. června.

Některým lidem vychází termín očkování druhé dávky na dobu dovolené. Očkovací centra však mohou uspíšit termín jen o čtyři dny.

Halina Musiolová, vedoucí očkovacího centra Havířov: “V současné době je šest týdnů mezi první a druhou dávkou. Můžeme zkrátit tento interval pouze na 38 dnů. Nemůžeme posouvat na původních 21. Způsobuje to problémy právě kvůli odjezdům na dovolené, často chtějí už ukončit očkování, chtějí mít za sebou druhou dávku. Momentálně jim nevycházíme vstříc, takže vznikají malé konflikty."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy