Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově postupně ožívá kultura a chystají se i první venkovní akce

  • Havířov,

Už příští víkend se bude v letním kině konat folklorní festival a na konci června pak dvoudenní akce na náměstí Republiky, která návštěvníky přenese do doby vlády císaře Rudolfa II. A ne jen to, kultura ve městě opět ožívá.

Postupné rozvolňování už umožňuje, aby lidé mohli opět trochu za kulturou. V kině mohou shlédnout premiérové filmy, navštívit galerie, kde je zajištěn i program pro děti a také se chystají první venkovní akce.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já jsem ráda, že už lidé mohou začít chodit do galérií, kde přivítáme návštěvníky i s jejich dětmi, s tím, že pro děti bude připraven i program různých kvízů, hádanek a jiných aktivit, aby si rodiče mohli v klidu prohlédnout vystavené exponáty a děti, aby se zabavily. Od 24. května začalo promítání v kině Centrum večerní premiérové filmy, protože paní ředitelka MKS sehnala premiérové filmy a nebylo to jednoduché. Na ty starší filmy by žádná poptávka nebyla. A od 1.6. budeme mít připravené i pohádky pro děti v kině. Tady si budou muset rodiče vyřešit potvrzení o testování dětí. Předškoláků se to netýká, ale těch školních. Já si myslím, že škola vyjde vstříc a vystaví rodičům potvrzení, když budou potřebovat.”

První venkovní akce ve městě se bude konat 5. června v letním kině, kde folklorní seskupení Jagár pořádá (ne)fest a to i za účastí zahraničních hostů. Na konci měsíce bude hodně zábavy i na náměstí Republiky.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “26. a 27. června bych ráda pozvala rodiče a děti na náměstí Republiky, které bude celé patřit našim občanům pro představení akce, která už měla být dříve jako Cesta do historie. Nyní to bude obnova tady tohoto připravovaného projektu s tím, že tam budou doplněné aktivity pro děti, budou tam kejklíři, bude to zase z doby císaře Rudolfa II. a večer 26. června dojde k oživení Golema, na kterého se všichni těšili a doufejme, že to klapne a bude to fajn představení. Tento program bude pokračovat i v neděli ve stejném duchu, takže bude tam spousta zábavy, aktivit, interaktivních věcí, takže já si myslím, že naši občané spolu s dětmi si užijí krásné dva dny, které jsou nachystány prostřednictvím MKS.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy