Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z havířovského domova si mohli zatančit s profesionálním tanečníkem Petrem Veletou

  • Havířov,

Senioři z havířovského domova si zavzpomínali na své mládí, kdy navštěvovali taneční večery, či plesy. K tanci je vyzval bývalý profesionální baletní mistr Petr Veleta, který se nyní věnuje právě tanečním terapiím pro seniory.

Paní Jiřinka, která žije v havířovském domově seniorů, dostala krásný dárek ke svým 88 narozeninám. Mohla si zatancovat své oblíbené tango, a to dokonce s mistrem tanečníkem Petrem Veletou.

paní Jiřina, klientka Domova seniorů Havířov: "Úplně jsem nadšená, strašně se mi to líbilo. To mám výborný dárek. Hodně jsme tančili, když manžel žil."

Petr Veleta je zakladatelem taneční a pohybové metody zejména pro seniory a zdravotně hendikepované.

Petr Veleta, taneční mistr: “Teď už jsem senior, na jevišti tancovat nemohu, protože na mě už se nebude nikdo koukat, ale mohu přijít mezi starší lidi a vtáhnout je do svého představení a já to dělám nesmírně rád.”

Tanečníka si do domova už podruhé pozvali v rámci projektu Ježíškova vnoučata.

Tamara Šeligová, vedoucí Domova seniorů, střediska Luna: "Je fakt, že pro ty seniory je to opravdu někdo jiný, kdo jim tady vnese trochu příjemnější atmosféru a náladu, i když my se snažíme jakkoliv, ale nás vidí skoro 24 hodin. Takže ta nová osoba a zvlášť po tom roce nouzových stavů a pandemie je to něco úžasného. Je to pro ně velkým zážitkem dneska.”

Je téměř jisté, že taneční lekce nebyla v domově Luna i Helios tou poslední.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy