Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se po rozvolnění konal první festival, který uspořádal folklorní soubor Jagár

  • Havířov,

Lidé v Havířově mohli poprvé od rozvolnění ve větším počtu vyrazit za kulturou. V letním kině se o víkendu konal folklorní festival, na který se organizátorům podařilo pozvat i zahraniční hosty.

Přesto, že už se mohou pořádat různé akce s omezeným počtem lidí, uspořádat festival vyžaduje nějaký čas a mnoho organizátorů se do toho ani nepouští. Folklorní soubor Jagár věřil, že přijdou lepší časy a se svým festivalem v Havířově počítal.

Jiří Pospěch, vedoucí folklorního souboru Jagár: "Organizace byla nastavena tak, že my jsme rok dopředu věděli, že chceme něco udělat. Já jsem to pořád držel, držel a říkal jsem si, že akci zruším až na poslední chvíli. Největší problém bylo sehnat zahraniční hosty, to znamená ze Slovenska a Polska. Pro mě je skvělý pocit, že ta akce je, že se může konat, že jsme ji za tak krátkou dobu udělali a doufám, že si během odpoledne tady najde ještě více lidí cestu." 

Lidé, kteří do areálu letního kina přišli, byli nadšení, že už opět mohou zažít příjemné chvíle s přáteli.

anketa: "Atmosféra je úžasná a jsme tady proto, že dcera už od šesti let tancovala ve Voničce a folklor s manželkou zbožňujeme.”
anketa: "Já jsem ráda, že tady můžeme být, že můžeme poslouchat muziku, folklor.”
anketa: “Hrozně jsme se už na to těšili, že konečně může člověk někam vypadnout i z toho stereotypu a podívat se na nějaké hezké vystoupení.”

Další velká akce se bude konat na konci června na náměstí Republiky, které se během dvou dnů vrátí do doby císaře Rudolfa II. a nebude chybět ani Golem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy