Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V KD L. Janáčka v Havířově vystavuje své obrazy malířka Vera Siffner

  • Havířov,

Galerie v Havířově opět ožívají. V Kulturním domě Leoše Janáčka jako první po rozvolnění vystavuje své obrazy malířka Vera Siffner, které opravdu stojí za zhlédnutí.

VIDEO: TV Polar

V Výstavní síni Viléma Wünscheho je k vidění jedinečná výstava 57 obrazů od světoznámé autorky Very Siffner, která částečně žije v Kanadě a částečně v České republice. Každý, kdo výstavu navštíví, se může na chvíli ocitnout v harmonii s přírodou. Malířku v roce 2003 inspirovala překrásná zahrada, díky které naprosto změnila svůj styl tvorby. Zahradu zachytila na svých prvních třech obrazech. Další už vznikaly v ateliérech.

Vera Siffner, autorka obrazů: “Já bych chtěla přinášet pozitivitu a krásu. A když se já na to dívám a zdá se mi to krásné, tak si myslím, že někdo, nebo hodně lidí se najde, kteří to budou vidět také tak krásné. Na tady tomhle, každý kdo ho vidí, řekne, já se cítím, že tam mohu vejít do toho průhledu toho lesa. Toto je nejlepší ukázka té techniky, která spočívá v tom, že je tam mnoho vrstev, ale jemné, žádné hrubé barvy. Všechno je uhlazené, jak to dělali staří mistři, které obdivuji. A je to taková renesanční technika. V romantismu to bylo používáno takhle, že všechno bylo hladké, ale hluboké.”

Paní Vera maluje také na hedvábí, což je nesmírně unikátní a náročná technika.

Vera Siffner, autorka obrazů: “Když jsem to poprvé vystavila tak výtvarník, umělec Bém řekl, tak teď si došla k vrcholu a co teď budeš dělat? A skutečně. Co jsem tady udělala, už nejde dál. Jako můžu v tom pokračovat, ale vylepšit už to nejde. Hedvábí je zajímavé tím, že ta malba není na něm. Ona je v těch vláknech. To jsou duté trubičky a ta barva vsákne dovnitř, potom se to paří ve vysoké teplotě a znovu maluje a znovu paří a znovu maluje, až je to hotovo. Když dáte štětec s barvou na hedvábí, tak se rozplyne po celém. Tady jsou hranice. Jsou dvě věci, které jsou zajímavé. Některé jsou ohraničeny a některé, ty nádherné fleky. Jinak se to nedá udělat než na hedvábí.”

Výstava v KD L. Janáčka potrvá do 30. června a mohou ji navštívit celé rodiny. Pro děti je vytvořen interaktivní koutek, ve kterém si mohou sestavit svůj obraz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy