Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov připravuje na září dvoudenní slavnosti, musí ale dojít k dalšímu rozvolnění

  • Havířov,

Havířov věří, že na začátku září uspořádá tradiční slavnosti. Dokonce má už na dvoudenní akci domluvené kapely. Pokud ale nedojde k dalšímu rozvolnění nad pět tisíc návštěvníků, slavnosti zruší.

Jaká bude situace v září? Budou se moci pořádat velké akce? To prozatím nikdo neví. Přesto radní v Havířově rozhodli, že se dvoudenní slavnosti připraví. Musí ale dojít ještě k většímu rozvolnění. Prozatím vláda od 1. července povoluje venkovní akce pro 5 tisíc lidí.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Máme nachystaný luxusní program pro naše občany česko-slovenský. Jsme rozhodnutí pořádat slavnosti s tím, že ještě budeme čekat do konce července na to, jaký počet bude povolen, ale potřebovali bychom asi trochu více, aby došlo na více občanů, protože těch pět tisíc je málo a co si budeme říkat, umělci nevystupují za malé peníze. Aby se to trochu vyplatilo. Je to náročné finančně a potřebujeme trochu více lidí, ale i kvůli občanům našim, aby se tam dostali všichni, kteří mají zájem.”

Pořádnou velkou akci by už lidé uvítali.

anketa: "No určitě, tyto slavnosti už měly takovou tradici a vždy jsme chodili.”
anketa: "Šel bych, ale máme malé mimino, tak to asi nevyjde letos.”
anketa: "Určitě nějaké oživení zase trochu už to chce po tak dlouhé době, kdy bylo všechno zavřeno. Já jsem pro.”


Pokud nedojde k většímu rozvolnění ideálně alespoň pro deset tisíc lidí, budou slavnosti i se stejným programem přesunuty na příští rok. Například v sousedním městě Dny Karviné, které se vždy konají v červenci, radnice zrušila a přesunula rovnou na příští rok. Ve městě se budou během léta pořádat menší akce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy