Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské školy soutěžily o nejlepší videoprezentaci

  • Havířov,

Odbor školství v Havířově vyhlásil na jaře soutěž o nejlepší videoprezentaci škol. Krátká filmová díla budou za odměnu promítána v kině Centrum před hlavním programem.

Zástupcům tří základních škol, konkrétně ze ZŠ G. Svobody, ZŠ F. Hrubína a ZŠ Jarošova byly na magistrátu předány ceny za videoprezentaci, kterou vytvořily o své škole. Soutěž vyhlásil odbor školství v březnu.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Zadáním bylo vytvořit prezentaci školy, prezentovat svou školu krátkým videem, které pak bude možno použít pro to, aby ta škola se trochu zviditelnila, abychom ukázali děti, školu, prostředí, které běžně lidi neznají. Máme školy moderně vybavené, máme skvělé děti, takže je fajn, že prezentace přišly a že jsme mohli dnes školy, děti odměnit. My jsme byli rádi, že reagovali na naši výzvu a je to fajn a budeme chystat další nějaké projekty, aby se školy ne jen učily, ale i trochu jinak prezentovaly."

Žák ze ZŠ Jarošova vytvořil prezentaci o škole sám. Ostatní děti se různými způsoby podílely.

Patrik, žák ZŠ Jarošova: “Takže jsme se zaměřili na sportovní část, přírodopis jako kroužek, pak tam bylo ocenění, které dostala naše škola. Jsme se zapojili také do Dne učitelů, že jsme přáli učitelům a obecně sestřih věcí, které se na naší škole uskutečnili.”
Julie, žákyně ZŠ F. Hrubína: “Natáčeli jsme se ve třídě, jak děláme nějaké učivo. Natáčení se mi líbilo, bylo hezké.”
Eliška, ZŠ G. Svobody: "Paní učitelka vybrala dva mne a mého spolužáka a zkoušeli jsme to oba dva namluvit a pan učitel vybral mne, protože jsem měla asi lepší hlas než můj spolužák a proto jsem se tam dostala. Bylo to pro mě šok, že můžu být někde, kde jsem ještě v životě nebyla, že mne může vidět skoro celý svět.”

Prezentace škol opravdu lidé budou moci vidět, a to v kině Centrum, kde se budou promítat před hlavním programem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy