Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V havířovském centru začali v pátek poprvé očkovat děti od 12 let

  • Havířov,

Ve čtvrtek se spustila registrace očkování pro děti nad 12 let. První rodiče s dětmi přišli do havířovského centra v pátek. Svou dceru neváhal naočkovat ani primář ARO, protože právě očkování může zabránit komplikacím i zachránit život.

14letá Isabela Bocek je jednou z prvních dětí, kterou nechali rodiče naočkovat v havířovském centru. Přesvědčovat ji nemuseli. Je dcerou primáře tamního ARO a příběhy, jak umí být nemoc zákeřná, znala.

Robert Bocek, primář ARO Nemocnice Havířov: "Ten virus se bude nyní šířit zejména mezi nenaočkovanou populací a těmi, kteří ještě covid neprodělali. Což jsou zejména mladiství a děti. A navíc děti byly několik měsíců doma. Je pravdou, že děti zvládají covidové onemocnění lépe, ale ani u nich se jim nevyhnuly někdy komplikace.”
Isabela Bocek: "Říkal mi, že už kvůli tomu, že umírá hodně lidí na ten covid, tak je dobré se nechat očkovat, protože je to i prevence.”

Očkovat se nechala také 13letá Valentýna, která přišla se svým otcem.

Valentýna: “Já se jdu očkovat, protože my chceme jezdit různě na dovolené, abychom mohli cestovat bez problémů.”

Máš z toho obavy, nebo ne?

“Jsem trochu ve stresu, ale jsem ráda, že to bude za mnou.”
Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: "Hned první den po otevření jsme měli registrováno pět dětí, dnes přijde k očkování čtrnáct dětí. My máme pro celý okres Karviná stanovenou kvótu 200 dětí týdně, které bychom měli proočkovat. Tuto kvótu nám přidělil MSK.”

Děti od 12 let se vždy budou očkovat jen v pátek od 12.15 do 15.30 hodin, kdy se v očkovacím centru nebudou potkávat s dospělou populací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy