Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na havířovském koupališti se konal výcvik uchazečů o práci u speciální jednotky policejních potápěčů

  • Havířov,

V České republice je zhruba třicet speciálně vycvičených policejních potápěčů. Dostat se do útvaru je velmi náročné. První nácvik nováčků se koná v bazéně. Dobré podmínky policistům nabídli v Havířově, na tamním letním koupališti.

VIDEO: TV Polar

Ve Frýdku-Místku působí specializovaný útvar policejních potápěčů, který spadá přímo pod prezidium. Nyní do svých řad potřebují nové posily. Právě výcvik dvou nováčků se konal na havířovském koupališti, kde mají hluboký šestimetrový bazén.

Jan Bauer, policejní potápěč: "Na základě toho dnešního výcviku zjistíme, jestli vůbec mají nějaké základy potápění, které by byly vhodné ke vstupu k našemu útvaru. A jestli jsou vhodní uchazeči, to se uvidí až postupně, kdy je vezmeme do reálných podmínek, ve kterých pracujeme. Většinou jsme využíváni abychom pátrali po věcech, které buď pochází z trestné činnosti, nebo s nimi byla trestná činnost páchána, nebo k pátrání po osobách.”

V celé České republice je vycvičených policejních potápěčů zhruba třicet. Dostat se do útvaru je prestižní záležitost.

Jakub Sehnal, policista: "Tím, že jsem byl u policie a vím, že je tady ta specializovaná jednotka, které si fakt vážím, protože tady ti specialisté jsou, tak je mi velkou ctí, že mohu být vůbec na té stáži, že jsem se sem dostal.”.
David Hudzietz, policista: "Odzkoušeli jsme si vyvažování pod vodou, kdy na tom musíme pracovat a zlepšovat to. Tato jednotka je světově uznávaná jako špička, už od mala se tady snažím dostat a doufám, že to bude úspěšné.”

Policisté z této jednotky například byli povoláni v roce 2019 do Maďarska, kde se na Dunaji potopila výletní loď. Pomáhali zmapovat její polohu pro následné vytažení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy