Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Co kus to originál, navštivte výstavu Tvořím a recykluji Marty Hrnkové

  • Havířov,

V Městské knihovně v Havířově je k vidění netradiční výstava paní Marty Hrnkové, která originálně kombinuje staré materiály s keramikou.

Kdo chce vidět opravdu originální výrobky, u kterých se určitě zastaví a i pobaví, měl by navštívit hudební oddělení Městské knihovny v Havířově. Už podruhé tam vystavuje paní Marta Hrnková. Tentokrát ze své chalupy v Jeseníkách, kde vše vzniká, dovezla na 80 děl.

Marta Hrnková, autorka: “Předně, chci říci, že jsem laik, žádný umělec. Věnuji se práci pět let. Dělám to proto, abych vyplnila volné chvíle a měla smysluplnost v životě v rámci seniorského věku. Oslovují mne staré věci, staré materiály, které jsem vždy měla ráda. Najednou jsem objevila možnost, že mám něco v rukou, že mi to jde. Po prvním kurzu v keramice jsem začala tvořit a vyšlo z toho to, že figurální i plošné věci zvládám. Dávám do kupy materiály sklo, kovy, šrot, dřevo, staré odložené věci. Je toho spousta, co je pro mne výzvou a vždy se snažím výzvu naplnit a realizovat jsou představu.”

Když se tady podíváme na veškeré vaše výrobky. K čemu vy osobně máte největší vztah?

Marta Hrnková, autorka: “Tak jednoznačně k dětem. Proto podstatná část motivů je pohádkově laděná a celkově k lidem. Takže výrazy, tváře, prostředí okolo mne, to všechno je něčím, co dává prostor s realizací s mým pohledem.”

Jelikož prostory chalupy paní Hrnkové nejsou nafukovací a bývalá učitelka chce i nadále tvořit, některé kousky už darovala či prodala.

Dagmar Čuntová, ředitelka Městské knihovny Havířov: “Byli jsme rádi, že znovu zavítala do Městské knihovny Havířov se svou netradiční výstavou. Jsou to opravdu originální krásné kousky, ať už co do nápadu, tak zpracováním, materiálem. Já bych touto cestou chtěla všechny moc pozvat do hudebního oddělení na ulici Svornosti, aby přišli, prohlédli si výstavu.”

Výstava paní Hrnkové potrvá v hudebním oddělení do 13. srpna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy