Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrlická přehrada opět patřila wakeboardistům, mezinárodní závody si všichni užili

  • Havířov,

Komunita wakeboardistů se dočkala. V areálu na Těrlické přehradě se konaly mezinárodní závody. Jelikož se jednalo o možná jediné v Evropě, účast byla opravdu velká. A dařilo se i domácím závodníkům.

Těrlická přehrada patřila v pátek a v sobotu nadšencům wakeboardingu. Závodu se zúčastnily desítky jezdců z ČR i okolních států. Celou akci měl na starosti spolek Vodní Lyžování a Wakeboarding Havířov.

Lukáš Bystroň ředitel závodu: “Závody se velice povedly, hlavně počasí nám přálo, nebyly vlny. Podařilo se nám uspořádat zřejmě jediný závod v Evropě mezinárodní, možná i na světě. Chtěl bych poděkovat lidem, kteří nám pomohli, sponzorům, klubovým činovníkům. Organizace byla perfektní. U nás se jezdí wakeboarding asi dvacet let, přibývají nám děti, další generace a to je fajn. Měli jsme dneska rekordní účast 78 jezdců. Pamatují roky, kdy nás bylo 25. Je to fajn a ten sport jde kupředu.”

Jezdci si závody hodně užívali, protože kvůli covidu se dlouho neviděli. Pro mnohé park v Těrlicku je jedním z nejlepších a rádi se sem vracejí.

Patrik Hanez, závodník: “Já jezdím od sedmi let, takže už je to 13 let. Tady v Těrlicku jsem už asi poosmé a dneska jsem tady na Blackcomb.cz Community a všichni jsme si to užili, byla to sranda. Hlavně tady byli dobří kluci ze zahraničí. Myslím si, že každý si našel to svoje. Mě se dneska naštěstí podařilo vyhrát, nemůžu být spokojenější.”
Rado Dubový, závodník: “Přišel jsem podpořit tuto skvělou akci na Těrlicko, tady jsem s wakeboardingem začínal a je to pro mne srdcová záležitost. Vždy tu byla skvělá atmosféra s nejlepšími lidmi a hodně se mi to líbilo. Těrlicko pro mne vždy znamenalo takové evropské CVC, který je nejlepší park na světě na Filipínách a tam vždy byla taková atmosféra jako je tady. Rád jsem se sem vrátil. Naše kategorie masters byla hodně nabitá, a tak jsem rád, jak to dopadlo. Co se týče mé jízdy, první jsem si dal na jistotu, ve druhé jsem spadl na poslední překážce, a proto jsem skončil třetí. Jsem spokojený.”
Jan Rasel, závodník: “Čau, já jsem Honzík a přijel jsem z České lípy. Závod mě hodně bavil, jezdím od tří let.”
Sebastian Štolfa, závodník: “Věnuji se tomu pět let. Táta jezdil, chtěl jsem to zkusit a začalo mě to bavit. Tím, že táta se tomu věnuje už déle, tak ho mám jako motivaci.”

Velkých úspěchů dosáhli při závodě i domácí jezdci. Získali zlaté, stříbrné i bronzové medaile. Při tomto sportu jde ale především o to, aby se komunita wakeboardistů opět viděla.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy