Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově vznikl na letním koupališti beachvolejbalový areál se třemi kurty

  • Havířov,

V Havířově už delší dobu plánovali postavení beachvolejbalového areálu. Kvůli covidu se stavba o rok zpozdila. Nyní už jsou tři hřiště v provozu. Město nešetřilo na kvalitě a tak se zde budou pořádat i turnaje.

V Havířově se může rozvíjet další sport. V areálu letního koupaliště Jindřich vznikly tři beachvolejbalové kurty. Celkem se muselo navést 860 tun písku, který tvoří 40 centimetrovou vrstvu a ze dvou třetin pochází z nedávného světového turnaje v Ostravě.

Prvními návštěníky byli hráči volejbalu.

anketa: “Jsou tady klasicky natažené sítě, je to krásně oplocené, oddělené ty hřiště. Je to už areál, na kterém se dají pořádat turnaje.”
Vavřinec Pečinka, člen výboru Českého volejbalového svazu: "Budeme tady příští rok organizovat i nějaký republikový turnaj tak, aby se to využilo a zviditelnilo v ČR.”

Výhodou je, že areál má dva vstupy.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: "Je určen pro návštěvníky, kteří budou přicházet si zahrát pouze beachvolejbal a současně bude zpřístupněno i ze strany plovárny Jindřich, kde případně návštěvníci, pokud si budou chtít jít zahrát, budou moci ten areál využít.”

Do areálu město z rozpočtu investovalo téměř osm milionů korun.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "My jsme o těch beachvolejbalových hřištích přemýšleli delší dobu, ono už by to bylo hotové nebýt covidu.  Rozvoj sportovní infrastruktury, která byla v Havířově po léta zanedbaná, je prostě jednou z našich priorit." 

V areálu se nachází převlékárna, budou zde umístěny sprchy a plánuje se i postavení tribuny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy