Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do září bude opraven průtah Havířovem

  • Havířov,

Hlavní tah silnice I/11, který vede Havířovem, prochází kompletní opravou povrchu. Oprava Hlavní třídy a Dlouhé třídy vyjde na 47 milionu korun bez DPH a hotová by podle Ředitelství silnic a dálnic měla být do září.

Řidiči projíždějící Havířovem by se v těchto dnech měli obrnit trpělivostí. Na průtahu městem se totiž opravuje cesta.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Silnice I/11 vedoucí Havířovem podstupuje kompletní opravu povrchu a podložních vrstev asfaltu. Probíhající rekonstrukce průtahu v km 296,9 – 299,4 potrvá přes dva měsíce, konkrétně by se dělníci měli zdržet do první poloviny letošního září s následnými dodělávkami dopravního značení či protismykových povrchů bez dopadu na běžný provoz."

Oprava Hlavní třídy a Dlouhé třídy bude stát 47 milionů korun bez DPH.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Znamená výměnu asfaltového souvrství v tloušťce 11 centimetrů, úsek km 297,8 – 298,2 čeká celoplošná sanace podloží vozovky do hloubky zhruba jednoho metru."

Z důvodu velkého počtu napojení místních komunikací je stavba rozdělena na několik etap a dílčích podetap.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Silnice I/11 zůstane vždy průjezdná oběma směry minimálně v režimu pruhů 1+1. Jediný případ nutných objížděk přilehlými ulicemi je krátké období provádění sanací podloží."

Objízdné trasy budou stanoveny v co nejkratším možném termínu, aby většina dopravy zůstala na opravovaném průtahu Havířovem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků