Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti v Havířově uklízely kolem svých domů, akci pro ně připravila městská policie

  • Havířov,

Městská policie v Havířově oslovila děti z městské části Šumbark, aby společně uklidili nepořádek ve dvorových částech mezi domy. Celkem se do akce zapojilo na čtyřicet dětí, na které pak čekala odměna.

Pokud se děti podílejí na úklidu, určitě se pak zamýšlí nad tím, zda třeba plechovku odhodí na zem, nebo ji vyhodí do odpadkového koše. Takovou zkušenost mají strážníci Městské policie v Havířově, kteří se rozhodli společně s dětmi uklidit nepořádek mezi domy v jedné z části Šumbarku.

Vratislav Lepič, strážník MP Havířov: “Měli jsme takové zkušenosti, když jsme to pořádali v menší míře v minulých letech, že ty děti, které se toho účastnily, tak potom v následujících měsících a letech v tom okolí už byl menší nepořádek, byly všímavější k tomu a nebyly z nich takoví bordeláři, jak se říká."

Co říkáte na účast, kolik je tady dětí?

Vratislav Lepič, strážník MP Havířov: “Je to pěkné, že se účastní. Je to taková nenásilná forma, jak je dostat dohromady, že jeden osloví druhého a všichni se chtějí zúčastnit. Myslím si, že je to nejlepší forma výchovy. V minulosti to bylo i v druhé části Šumbarku, tam se ta situace zlepšila. V letošním roce po nějakých úpravách a dalších věcech, co jsme projednávali a letos jsme se zaměřili na tuto lokalitu, uvidíme, jak to bude v příštích letech.”

Kolik je tady těch odpadků a jak to, že jich je tady tolik?

anketa: “Lidi to tady vyhazují a pak si to neuklidí. Plechovky, papírky, sáčky, polystyreny, víčka od pití, bandasky, všechno možné.”

Co by si řekl někomu, kdybys viděl, že něco vyhazuje na zem?

anketa: “Já by jsem řekl, aby to hodil do poplenice a nevyhazovat na zem, protože to pak budou prasata.”
anketa: “Já jsem přišla, abychom pomohli městské policii uklízet. Kdybychom neuklízeli, tak bychom zničili přírodu.”
anketa: “Já ráda pomáhám, jak tady je smetí. Když vidím, tak jdu ven a posbírám všechno, co je venku.”

Po úklidu na děti čekala odměna. Preventistky kriminality dokonce pro ně upekly sladké dobroty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy