Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se může rozvíjet další sport, na koupališti vznikl beachvolejbalový areál

  • Havířov,

V Havířově už delší dobu plánovali postavení beachvolejbalového areálu. Kvůli covidu se stavba o rok zpozdila. Nyní už jsou tři hřiště v provozu. Město nešetřilo na kvalitě a tak se zde budou pořádat i turnaje.

V Havířově se může rozvíjet další sport. V areálu letního koupaliště Jindřich vznikly tři beachvolejbalové kurty. Celkem se muselo navést 860 tun písku, který tvoří 40 centimetrovou vrstvu a ze dvou třetin pochází z nedávného světového turnaje v Ostravě.

Prvními návštěníky byli hráči volejbalu.

anketa: “Jsme za to rádi, je to prvotřídní písek vlastně z Ostravy přivezený, jsou klasicky natažené sítě, je to krásně oplocené, oddělené ty hřiště. Je to už areál, na kterém se dají pořádat turnaje.”
Vavřinec Pečinka, člen výboru Českého volejbalového svazu: “Tento výsledek je nádherný, protože ty hřiště mají parametry, jsou prostě dokonalé a pro sportovce bude svátek tady hrát. Budeme tady příští rok organizovat i nějaký republikový turnaj tak, aby se to využilo a zviditelnilo v rámci ČR.”

Výhodou je, že areál má dva vstupy.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Ten beachvolejbalový areál bude sloužit nejen široké veřejnosti, ale i hráčům beachvolejbalových mužstev, ale je určen pro veřejnost. Je určen pro návštěvníky, kteří budou přicházet si zahrát pouze beachvolejbal a současně bude zpřístupněno i ze strany plovárny Jindřich, kde případně návštěvníci, pokud si budou chtít jít zahrát, budou moci ten areál využít.”

Do areálu město z rozpočtu investovalo téměř osm milionů korun.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My jsme o těch beachvolejbalových hřištích přemýšleli delší dobu, ono už by bylo hotové nebýt covidu. Takže ten covid nám do toho trochu hodil vidle, protože se to stavět nedalo, takže je to o rok později, než jsme plánovali. Ty věci vycházejí z koncepce, kterou máme schválenou, kterou jsme přijali a rozvoj sportovní infrastruktury, která byla v Havířově po léta zanedbaná, je prostě jednou z našich priorit. My ty koncepční materiály postupně naplňujeme a toto je součást té koncepce. Já jsem moc rád, že se to povedlo, to nese spolu spoustu konsekvencí. Stavěly to Technické služby, takže jsem moc rád, že to stavěly Technické služby a že jsou schopné takovou stavbu sportovní realizovat v zadaném termínu a kvalitě. Ostatně dnes to zástupci volejbalového svazu říkali, že ten areál je moc hezký.”

V areálu se nachází převlékárna, budou zde umístěny sprchy a plánuje se i postavení tribuny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy