Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově si mohou po mnoha letech zaplavat na krytém bazénu i v létě

  • Havířov,

Kdo si chce nyní o prázdninách zaplavat, může si vybrat. Buď využije koupaliště, nebo může navštívit krytý bazén. Ten je po dvaceti letech otevřený pro veřejnost i v letních měsících.

Krytý bazén v Havířově. Ilustrační snímek. Zdroj: TV Polar

Od února spadá krytý bazén na Šumbarku pod město. V minulosti bylo zvykem, že v období prázdnin byl pro veřejnost, ale i sportovní kluby, uzavřen.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “My jsme převodem, nebo získáním bazénu pod město, chtěli mít větší kontrolu nad tím, jak bude bazén fungovat. První věc, kterou by měli občané pocítit, je to, že po dvaceti letech je bazén otevřen i během hlavních prázdnin. Myslíme si, že ta poptávka tady vždy byla. Občané Havířova jezdívali na okolní kryté bazény v tom období a teď už nemusí nikam dále jezdit.”

Město se chystá investovat v suterénu, kde se nachází velká sauna.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “V areálu je i sauna aktuálně s kapacitou pro 12 osob s tím, že covidová opatření způsobují, že může být aktuálně 75 % kapacity, takže pro 9 osob. Budeme zpracovávat projektovou dokumentaci na rozšíření té sauny až pro 20 osob a měla by u toho být vybudována také odpočinková solná jeskyně.”

Návštěvníci se nemusí bát, že by na krytém bazénu byla studená voda. Má teplotu 28 stupňů.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Co se týče provozu krytého bazénu na Šumbarku, tak provozujeme ho i přes prázdniny. Ten krytý bazén je otevřen od rána od 9 hodin až do 20 hodin pro veřejnost. V rámci toho provozu nám tady plavou i závodní plavci. Mají své vyčleněné hodiny tak, jak o to požádali a společně s veřejností ten krytý bazén využívají. Máme v provozu i saunu, a to od 10 do 18 hodin. Jak krytý bazén, tak sauna nám fungují od pondělí do neděle. A musím říct takovou perličku, že zrovna včera se nám stalo, že na krytém bazénu bylo více lidí, než bylo na letním koupališti Jindřich. Takže je vidět, že bazén je využívaný a to, že jsme ho nechali otevřený i přes prázdniny, je správný krok.”

Vrátí se tady děti v rámci plaveckého výcviku po prázdninách?

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Samozřejmě, počítáme s tím. Tak, jak to v tom režimu fungovalo, že bazén byl využíván základními školami, dětmi, tak v tom budeme pokračovat. V současné době uzavíráme smlouvy se školami.”

Pod vás spadá i malý bazén Delfínek na hale Slavii, ten je v provozu?

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Ano, otevřeli jsme ho hned, jak nám to dovolilo mimořádné opatření MZ. Takže už je v provozu nějakou dobu a je v provozu i teď přes prázdniny.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy