Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce kabiny havířovských hokejistů je dokončena

  • Havířov,

Hokejisté havířovského A-týmu mají po letech nově zrekonstruovanou kabinu. O značnou část práce se postarali přímo zaměstnanci Správy sportovních a rekreačních zařízení.

Zázemí pro hokejisty postupně prochází modernizací. První se nových šaten dočkaly děti, nyní došlo i na kabinu A-týmu.

Daniel Vachtarčík, radní pro sport: “Město Havířov každoročně kromě významné dotace na činnost hokejovému klubu přispívá na investiční akce směrem na víceúčelovou halu, která je domovským stánkem hokejistů. Po několika letech, kdy jsme postupně zrekonstruovali šatny mládeže, došla řada teď na muže, kde ty šatny už byly nedůstojné. Naopak po konečném výsledku jde vidět, že šatny splňují až extraligové parametry. Já moc věřím, že hokejisté v tom novém prostředí budou podávat lepší výkony i výsledky.”
Jaroslav Mrowiec, prezident klubu AZ Heimstaden Havířov: “Jsem velmi rád, že SSRZ, potažmo město Havířov, udělalo tuto investici. Myslím si, že si to tato šatna zasloužila. Ta stará tady byla skoro 40 let. Jsme velmi rádi, že se to podařilo a chtěl bych touto cestou samozřejmě poděkovat.”

Hráči si váží i práce, kterou provedli zaměstnanci SSRZ.

Jan Maruna, kapitán: “Ještě jednou bych chtěl poděkovat jak městu, tak SSRZ, protože jsem viděl od začátku, jak ty práce probíhaly a věděl jsem, že ti chlapi to mají moc těžké ze začátku, aby to vše rozebrali a postavili tak, jak to je. Mě osobně a myslím, že mohu mluvit i za kluky, těm se to také bude moc líbit, mě se to líbí hodě. Je to moderní, z dobrých materiálů a určitě i lepší na údržbu jak už ta podlaha, tak i ty skříňky. Já jen věřím, že nám to pomůže k lepšímu komfortu proto, aby jsme měli pohodu a hlavně to přenesli na led.”
Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Veškeré práce, které tady proběhly zednické, prostě ty manuální vymalování, výměna světel, elektrika atd., tak se na tom podíleli především zaměstnanci SSRZ pod vedením vedoucího střediska víceúčelové haly pana Kaluse. Já bych jim chtěl touto formou moc poděkovat.”

Kabina A-týmu ale zdaleka není poslední investicí.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “My se snažíme naslouchat potřebám jak hokejistů, tak ostatních klubů, které tady působí na tomto stadionu, tak samozřejmě správců tohoto areálu, protože hala má své roky a potřebuje modernizaci. První příklad byly tyto kabiny, které jsme nechali zrekonstruovat za bezmála milion korun. V současné době se připravuje projekt na novou ledovou desku, který by měl snížit množství čpavku asi zhruba o dvě třetiny. A jsou tady provozní problémy, to znamená bude se dělat nový projekt na střechu a také jsem zaslechl, že snad hokejisté by rádi kostku. Snad ji tady jednou pověsíme a bude to fajn.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy