Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířovském očkovacím centru se očkuje stále více dětí, chtějí se vyhnout zejména testování

  • Havířov,

Zatímco první pátek v červenci přišlo do očkovacího centra v Havířově na dvacet rodičů se svými dětmi, v dalších týdnech už to bylo ve stovkách. Jako nejčastější důvod uvádějí děti pro vakcinaci cestování a také se nechtějí opakovaně testovat ve škole.

Během pátečního dne by zde do očkovacího centra v Havířově mělo přijít až 400 dětí.

Právě v Havířově očkují děti z celého Karvinska, a to vždy v pátek. Celkem dostalo vakcínu už zhruba 1300 dětí. Velká část pak už chodí na druhou dávku, což může mít své výhody.

anketa: "Nechal jsem se očkovat hlavně z důvodu, abych se nemusel nikde ani ve škole, nebo kdybychom jeli na dovolenou, testovat. A také, aby ten covid co nejrychleji zmizel.”
anketa: "Myslím si, že to očkování je fakt cesta, abychom už měli normální život, chodit bez roušek, a abychom ochránili i ostatní lidi.”
anketa: "My každou hodinu před školou se musíme testovat a potom nemáme čas na věci si přichystat. Takže pro mne to je v pohodě.”

Zvládnout i 400 dětí denně, není pro očkovací centrum zatím problém.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Havířov: "Tak kapacitu bychom byli schopni rozšířit, ale vše je vázáno od přítomnosti pediatra, dětského lékaře u nás na očkovacím centru. My se snažíme prodlužovat ten pracovní den pátek od rána až do 18 hodin. Zastávám názor, že pokrýváme a uspokojujeme zájemce i ty, kteří třeba volají o očkování z nějakého důvodu a přicházejí třeba i z jiných očkovacích míst, že tam nebyli uspokojeni.”


Zatímco zájem o očkování u dětí roste, u dospělých naopak klesá.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy