Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté A-týmu z Havířova pomohli přírodě, uklidili nepořádek kolem Sušanských rybníků

  • Havířov,

Prvoligoví hokejisté z Havířova se rozhodli pomoci přírodě a vyčistit lokalitu kolem Sušanských rybníků. Sami byli překvapení, kolik se tam nachází odpadků.

Sušanské rybníky v Dolní Suché v Havířově jsou lokalitou, kam chodí lidé na procházky, rybáři na ryby. Slouží ale také jako dobrý úkryt pro bezdomovce a nejrůznější individua. Podle toho i lokalita vypadá. Vyčistit od odpadků se ji rozhodli hokejisté A-týmu.

Michal Raszka, PR manažer AZ Heimstaden Havířov: “Je to i ve spolupráci s městem s odborem životního prostředí, kteří nám dali doporučení jít sem, protože tady je nepořádek ve velké míře. Měli jsme i jiné lokality z naší strany, ale tam je v podstatě čisto, naštěstí. Takže proto tyto Sušanské nádrže a dostali jsme informaci od pana Smoly, za což mu hodně děkuji za spolupráci při této akci, že je tady vzácný druh užovky a je škoda, že žije v takovém nepořádku.”

Hokejisté společně s několika fanoušky čistili lokalitu celé odpoledne.

Jakub Mrva, hráč AZ Heimstaden Havířov: “Vypadá to opravdu špatně tady. Nevěděl jsem, že ta příroda je až tak znečištěná a já jsem rád, že to mohu udělat pro přírodu i pro ty fanoušky, kteří se tu mohou s námi potkat, že uděláme dobrou věc.”

Co by si vzkázal lidem, kteří se takto chovají?

Jakub Mrva, hráč AZ Heimstaden Havířov: “Ať se tak nechovají, protože na to se nedá dívat.”
Jan Maruna, kapitán AZ Heimstaden Havířov: “Já bych takových akcí pořádal daleko více, aby si ti lidé uvědomili, že tu zem si ničíme sami. Což já osobně nemám rád. Já chodím hodně na hory s malým s rodinou a papírky si vždy dávám do batohu. V životě by mě nenapadlo, že bych to hodil na zem. Pro mne to je zarážející, že toho je tolik. Určitě jim to může pomoci.”
Michal Kořének, hráč AZ Heimstaden Havířov: “Pro mne to znamená dost, protože bychom měli chránit životní prostředí. Každý pro to nedělá to, co by měl. To tady sami vidíme a každý, kdo tady pomůže, něco pro tu přírodu udělá, je určitě dobře. Určitě jim chci vzkázat to, aby se chovali zodpovědně, abychom to za ně nemuseli uklízet. Když se budeme chovat všichni stejně, tak si té přírody budeme vážit a ona nám to vrátí jinak.”

Tým nakonec naplnil více než dvacet velkých pytlů odpadků. Hokejisté chtějí věřit, že až se zde zase vrátí, nebude to v lokalitě vypadat, jako před úklidem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy