Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově prodejci energií obtěžují nájemníky a ještě tvrdí, že jim to město povolilo

  • Havířov,

Radnice v Havířově varuje na svých webových stránkách před prodejci energií, kteří obcházejí nájemníky. Což je ve městě zakázáno. Zástupci společnosti však tvrdí, že spolupracují s Městskou realitní agenturou a mají to povolené. To však není pravda.

Před pár lety ve velké míře obcházeli prodejci energií jednotlivé domácnosti, a to i přes to, že je v Havířově podomní prodej zakázán. Takto to zkoušeli.

Jarmila Ranochová, seniorka: “Začal mi říkat, jestli už jsme dostali ten dopis, ve kterém nám píšou, že se mění elektřina. Já jsme mu říkala, že od podomních prodejců nic nekupuji”.

Nyní opět magistrát zaznamenává větší množství stížností a varuje, aby lidé vůbec prodejcům neotvírali dveře. Jenže jedna společnost láká na speciální nabídku a zaštiťuje se tím, že to má povoleno rovnou od Městské realitní agentury. Nájemník jim ale na to neskočil. Nejdříve zavolal strážníky a hned tři prodejce, kteří obcházeli byty, vyprovodil před dům.

nájemník bytu MRA: “Vy se jen ptáte na SIPO atd. a přijde nabídkový dopis. Tady pánové obcházejí domácnosti, mají průkazky. Chtějí kontrolovat čísla plynoměru a na SIPO se ptají. Takže já jsem měl podezření, že se jedná o podomní prodej.”

Městská realitní agentura tvrdí, že v žádném případě nedala souhlas, aby prodejci obcházeli jejich nájemníky.

Jiří Lankočí, jednatel společnosti MRA: “Celé to vzniklo tím, že jsme oslovili firmy, které nabízí elektřinu, nebo plyn, zda dají našim nájemníkům nějakou výhodnou nabídku. Firma, která tuto zajímavou nabídku dala nejlepší, tak má tu možnost dát nájemníkům do vitrín, schránek letáky se svými kontakty. A pokud nájemníci uznají za vhodné, tak je mohou kontaktovat. Důrazně jsme tuto vítěznou firmu prosili, žádali, aby neoslovovali napřímo nájemníky. Toto si opravdu nepřejeme a doufám, že se to v našich domech neděje. Pokud ano, tak my je opět oslovíme a budeme vyloženě trvat na tom, že jen na základě, že je nájemník osloví, ne že oni budou oslovovat nájemníky napřímo.”

Město varuje, že podomním prodejcům hrozí v Havířově postih až do výše sta tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy