Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V nemocnici v Havířově začali léčit postcovidové pacienty pomocí speciálních přístrojů

  • Havířov,

V havířovské nemocnici začali díky speciálním přístrojům na rehabilitaci léčit pacienty, kteří mají zdravotní problémy po prodělání covidu. Laserová terapie pomáhá i na poškozené plíce.

I několik měsíců mohou mít lidé po prodělání zejména těžkého průběhu covidu zdravotní problémy, velmi často pak poškození plic. Vrátit se do normálního života se pacientům nyní snaží v havířovské nemocnici, díky dvěma přístrojům.

anketa, pacientka: “Problémy po covidu jsou únava, špatné dýchání, špatná chůze do schodů, jsem unavená, často jsem ospalá a nemůžu popadnou dech.”
Iveta Zálejská, vedoucí fyzioterapeutka rehabilitace, Nemocnice Havířov: "Tady ta terapie zářením laserem dokáže velice příznivě ovlivnit regeneraci plicní tkáně, dokáže zvýšit saturaci. Paní byla dušná a tím, jak se zlepší prokrvení plic, tak se zlepší i saturace, paní nebude tak unavená a celkově se jí zlepší kondice.”

Lidé po covidu si také stěžují na bolesti kloubů, či svalů.

Iveta Zálejská, vedoucí fyzioterapeutka rehabilitace, Nemocnice Havířov: "Může se léčit, jak laserem, tak můžeme ovlivnit ještě elektromagnetickým přístrojem, který výrazně působí na lidskou tkáň tím, že odstraní otok, uleví od bolesti.”

Vhodnou postcovidovou léčbu musí vždy pacientům nejdříve doporučit lékař. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy