Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři opět chodí se svými dobrovolníky na procházky v rámci projektu Dobrovolníci domů

  • Havířov,

Projekt ADRY Dobrovolníci domů funguje v Havířově už od roku 2014. Během pandemie se ale nemohli dobrovolníci se seniory tolik navštěvovat. Strádaly tak obě strany. Nyní si ale už opět užívají i venkovních procházek.

Paní Dana a paní Šárka mají k sobě velice blízko a říkají, že už jsou vlastně rodina. Spojil je projekt ADRY Dobrovolníci domů. Během více než dvou let, je na čas rozdělil jen covid.

paní Dana, seniorka: "Byla hodně nemocná, byly jsme spolu jen přes telefon a ani to nemohla zvládnout. Dlouho to trvalo, než se vzpamatovala."
paní Šárka, dobrovolnice: "Je to rodina a když ji nevidím, tak se na ni moc těším. My chodíme všude spolu, děláme všechno spolu a jsme spolu rády. Myslím, že rodina je ráda, protože rodina se jí také věnuje, ale když nemůže, tak jsem na řadě já.”

Dvojici tvoří i paní Anna a paní Františka.

Co pro vás paní Anna znamená?

paní Františka, seniorka: “Dobrou kamarádku. Myslím, že je to všechno v tom. Můžu se na ni obrátit, když něco potřebuji a doufám, že já pro ni také tak.”

Program Dobrovolníci domů v Havířově funguje od roku 2014. ADRA měla přání jej rozšířit i do dalších měst na Karvinsku, což se podařilo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyDOMIK star s.r.o. Těrlicko
Těrlicko
od 16 800 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. Objekt EMPORA Karviná
Karviná
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Charita Bohumín Domov pro seniory U Kaple
Dětmarovice
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry