Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala oprava střechy tělocvičny u ZŠ K. Světlé v Havířově, hrozilo její zřícení

  • Havířov,

Oprava střechy tělocvičny na ZŠ Karolíny Světlé v Havířově už nesnesla odkladu. Reálně hrozilo její zřícení. Práce budou trvat zřejmě až do konce října. Škola doufá v dobré počasí tak, aby děti mohly sportovat venku.

Některé tělocvičny byly v 60 letech postaveny stejnou technologii. Postupem času se střechy různě opravovaly, až došlo k tomu, že by kvůli přetížení mohlo dojít k jejich zřícení. Před časem proto musela projít generální opravou budova u ZŠ. M. Kudeříkové. Posouzení ukázalo, že i střecha tělocvičny ZŠ K. Světlé už také nevyhovuje bezpečnostním požadavkům. Práce na opravě začínají nyní.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora:  “Bude to podobná technologie, jako u minulé tělocvičny stejného typu, jak už jsme dělali. To znamená vytvoříme střechu nad střechou. Teď je aktuální problém, že na té střešní konstrukci je hodně vrstev hydroizolace. To znamená, všechny vrstvy se odstraní, zůstanou tam pouze panely. Nad tuto konstrukci se vytvoří nová konstrukce železobetonový ztužující věnec a na ten se posadí vazníková střecha. Z dřevěných, lepených vazníků.”

Je jisté, že se střecha nestihne opravit do začátku školního roku.

Jiří Kotaška, ředitel ZŠ K. Světlé: “ Náhradní plán máme takový, že budeme doufat, že září, říjen bude přijatelný, co se týče počasí. Máme venkovní sportoviště, to znamená, budeme ho využívat. No a plán rekonstrukce a jeho ukončení je konec října, takže doufám, že se do toho vejdeme. Pokud by došlo k nějakým vážnějším problémům, tak už dopředu jsme projednávali se sousedními školami, jestli by bylo možné navštěvovat jejich zařízení.”

Oprava střechy bude stát necelých šest milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy