Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z příměstských táborů se seznámily s životem včel

  • Havířov,

Děti, které během prázdnin navštěvují příměstské tábory v Havířově, si užijí hodně legrace, ale vždy se také něco nového naučí. Jedno dopoledne mohly strávit i v areálu včelařů.

Vedoucí včelařského kroužku Ambrožíci během celého roku pořádá pro veřejnost různé akce. Ať už je to medobraní, přednášky pro školy. O prázdninách se do areálu mohly podívat i děti z příměstských táborů.

Kateřina Džumanová, vedoucí příměstského tábora: “Oslovila jsem pana Vavříka, aby dětem z Asterixu na příměstském táboře udělal přednášku o včelách, aby se dozvěděly něco zajímavého a ukázal jim včelky v úlu. Program, který si pan Vavřík připravil, se nám líbí, děti se dozvěděly, jak to chodí v úlu a popsal nám život včel se spoustou ukázek.”

Během letních prázdnin už to byla pátá přednáška, které se zúčastnily děti z Asterixu, ale také ze střediska Don Bosko. Během prohlídky se vedoucí Ambrožíků snažil dětem předat co nejvíce informací ze světa včel.

Jiří Vavřík, vedoucí včelařského kroužku Ambrožíci: “Aby věděly, jaké množství je přibližně ve včelstvu, které druhy včel obývají úl. Co všechno musí včelař udělat, aby získal od včel med. Řekli jsme si něco o produktech, ukázali jsme si, jak to vypadá přímo v úlu. Viděly zásoby, jak mají včelky uložené na zimu, včelařské pomůcky.”
anketa: “Dostali jsme klobouky a šli jsme ke včelkám a pan nám ukazoval hotový med a jak to tam dělají. Bylo to hezké a chtěla bych tam jít znovu.”
anketa: “Už jsem věděl, že včely mají pět očí.”
anketa: “Říkal nám hodně věcí a asi nejvíce se mi líbilo, že jsme mohli vidět, jak to v úlu vypadá. Je to tady fajn a ještě bych se tady chtěla podívat.”
anketa: “Strašně se mi to tady líbilo a dozvěděla jsem se, že jsou včely chlupaté. Já jsem si myslela, že nejsou chlupaté. A ještě jsem se dozvěděla, že je i trubec. Já jsem si myslela, že existuje jen královna a včely.”

Včelařů je stále málo. Proto se snaží vedoucí kroužku vychovávat další mladou generaci. Je možné, že i některé z těchto dětí se stane členem Ambrožíků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy