Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí skateboardisté z celé ČR ukázali v havířovském areálu své triky v rámci českého poháru

  • Havířov,

Skateboarding je stále oblíbenějším sportem mezi mladými. V Havířově mají k tréninku ideální podmínky. V areálu se o víkendu konaly závody juniorů, na které přijely děti z celé České republiky.

V Havířově se konal jeden ze závodů českého skateboardového poháru juniorů, kdy se do areálu sjeli ti nejlepší sportovci, kteří bojovali ve třech věkových kategoriích.

Petr Vašut, Skate klub Havířov, organizátor akce: "Havířov tady má samozřejmě největší zastoupení jak v holčičí, tak v klučičí kategorii. Ti místní tady mají ten skatepark najetý, umí to moc dobře a věřím tomu, že budou brát první příčky v obou kategoriích i v různých věkových kategoriích. V nejmladší kategorii, která se jela, což je U9, děti do devíti let, tam náš místní František Jurášek, že obsadí třetí flek. Určitě stojí za zmínku David Pešata, kterého jsme mohli vidět teď při finálových jízdách v kategorii U14. Samozřejmě před námi je ještě kategorie U18. Tam máme velké zastoupení a tam věřím, že budeme mít havířovské zastoupení od jedničky až do pětky."

Skatepark v Havířově je v provozu od roku 2019 a byl stavěn sportovcům přímo na míru. Proto patří v současné době k těm nejlepším.

Antonie Bakošová, skateboardistka: "Jsem z Prahy. Je mi 15 a jezdím za českou reprezentaci. Tady v Havířově jsem byla na českém poháru. Tento skatepark, já ho mám fakt ráda. Ačkoli jsem tady teprve podruhé, jelikož z Prahy je Havířov trochu mimo, ale ráda sem jezdím, když už sem jedu a je to tady fajn. Překážky dobrý. Dařilo se mi dneska celkem dobře, co jsem chtěla jet, to jsem udělala. Takže jsem happy a nic bych neměnila."
Karolína Jevčíková, skateboardistka: "Je mi 15 let a jezdím za Skate klub Havířov. Dneska se mi dařilo fajn, odjela jsem triky, které jsem měla. Podařilo se mi to až na pár triků. Vidím to na druhé, třetí místo. Tonča z Prahy je o dost lepší. Je to tím, že jezdí o 3,5 roku déle než já."
David Pešata, skateboardista: “Dneska se mi to tu líbilo zajel jsem to docela dobře ve kvalifikaci. Ve finále jsem to trochu pokazil, ale best triky jsem docela vrátil.”
Alex Blažek, skateboardista: "Jezdím dva roky a jsem z Českých Budějovic. Tento park je dobrý, areál velký, je taky dobrý. Můj parťák, dneska mu to nešlo musím říct, nic nedělal, válel šunky a je to tu dobrý.”

I těmto mladým sportovcům se může jednou splnit velký sen. Skateboarding byl poprvé zařazen i mezi olympijské disciplíny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy