Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čokoládová tretra se v Havířově konala i navzdory nepříznivému počasí

  • Havířov,

Čokoládová tretra jsou běžecké závody pro děti do 11 let. Základní kolo se konalo také v Havířově na atletickém hřišti u ZŠ Marie Kudeříkové. Organizátoři však nevěřili, že se akce kvůli špatnému počasí povede. Všechny děti ale nakonec doběhly do cíle.

Tolik dětí a rodičů jsme ani nečekali. To si řekli pořadatelé Čokoládové tretry, kteří si oddechli, když se v pondělí odpoledne umoudřilo počasí a déšť na chvíli ustál.

Tomáš Kopecký, předseda oddílu Atletika Havířov 1965, místní organizátor: "Abych byl upřímný, tak jsem nevěřil vůbec, dokonce jsem se malinko snažil o to, abychom to kolo mohli přesunout, nicméně to z technických důvodů nebylo možné. Naštěstí se počasí umoudřilo. Takže zatím maximální spokojenost.”

Spokojené byly také děti a rodiče.

anketa: "Byl jsem první a moc jsem se snažil. Věřil jsem, že ty závody dneska budou. Já bych chtěl moc postoupit.”

anketa: "Mě baví, že můžu běžet rychle.”
anketa: "Mě se běželo dobře a byla jsem první.”
anketa: "Přijeli jsme tady se dvěma dětmi, oba kluci. Ten mladší už má závod za sebou, kde skončil první a teď doběhl druhý a od rána jsme sledovali, jestli to bude nebo ne. Atletika je výborný základ pro všechny sporty a navíc oni mají ještě fotbal k tomu, takže se to perfektně doplňuje.”

Malí závodníci byli rozděleni do věkových kategorií a běželi 100, 200 a 300 metrů. Ty nejstarší děti pak ještě házely raketkou. Vždy tři nejlepší běžci z každé kategorie postoupí na do semifinále, které se bude konat v Ostravě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy