Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mobilní tým měl zastávku i v Havířově-Šumbarku, lidé měli o očkování zájem

  • Havířov,

Lidé ve vyloučených lokalitách nemají příliš velký zájem o očkování. Proto se kraj rozhodl, že vyšle do terénu mobilní týmy. Jednu zastávku měli zdravotníci také v Havířově, konkrétně na náměstí T.G.M. na Šumbarku.

Mobilní tým z karvinské krajské nemocnice začal na Šumbarku s očkováním ve 14 hodin. Sami zdravotníci byli překvapení, kolik lidí už ně ně čekalo. Ukázalo se, že lidé nejsou proti očkování, jen je pro ně výhodnější vakcinace v místě bydliště.

anketa: “Je to určitě výhoda. Člověk tam nemusí čekat, registrovat se, je to lepší.”
anketa: "Je to blízko domova, tak proto. Abych nemusel nikde jet do Ostravy.”

V Havířově je ale očkovací centrum, tam jste to nezkusil?

anketa: “Ne, to je daleko pro mne.”
anketa: “Abych mohla chodit paní do nemocnice a tak, nebo mne nechtějí nechat nikde.”

A proč jste se nenechala už dříve očkovat?

anketa: “Nebo jsem nevěděla kde a myslela jsem si, že je to jen na objednání. Tak mi včera řekli, že je to tady, že se nemusím objednat, tak jsem přišla.”
anketa: “Já jsem přišla z toho důvodu, že mám malého syna s přítelem a věděli jsme, že to je tady na Šumbarku. Tak jsme přišli sem, ale jinak bychom šli asi do nemocnice se očkovat.”

Kraj při vysílání mobilních týmů do různých měst v regionu úzce spolupracuje s místními organizacemi, které byly jednak ochotny poskytnout své prostory a také se postarat o včasnou propagaci.

David Starzyczný, ředitel spolku Portavita: "Jsme roznášeli letáky, dávali jsme informace i při osobních schůzkách. Udělali jsme maximum proto, aby všichni naši podnájemníci se to dozvěděli. Ale ne jen ti, ale i obyvatelé v lokalitě Havířov-Šumbark. Určitě jsme nebyli schopni mít nějaké odhady, protože včera shodou okolností probíhalo očkování v Orlové, kde účast byla asi 16 lidí za celý den. Takže jsme překvapení. Ještě v pátek budeme mít očkování v Karviné, které organizuje náš pobočný spolek Nové město na náměstí Budovatelů. Opravdu jsme překvapení tou dnešní návštěvností a účastí.”

Zdravotníci z očkovacího týmu apelují, aby lidé vždy u sebe měli průkazku pojištěnce a seznam léků, které berou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy