Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské děti byly nadšené, že se mohly zúčastnit Čokoládové tretry, nakonec přestalo i pršet

  • Havířov,

Čokoládová tretra jsou běžecké závody pro děti do 11 let. Základní kolo se v Havířově jako vždy konalo na atletickém hřišti u ZŠ Marie Kudeříkové. Organizátoři však nevěřili, že se závody kvůli špatnému počasí povedou.

Tolik dětí a rodičů jsme ani nečekali. To si řekli pořadatelé Čokoládové tretry, kteří si oddechli, když se v pondělí odpoledne umoudřilo počasí a déšť na chvíli ustál.

Tomáš Kopecký, předseda oddílu Atletika Havířov 1965, místní organizátor: "Abych byl upřímný, tak jsem nevěřil vůbec, dokonce jsem se malinko snažil o to, abychom to kolo mohli přesunout, nicméně to z technických důvodů nebylo možné. Naštěstí se počasí umoudřilo. Radary neplatí, předpovědi neplatí a oproti sto přihlášeným dětem, je jich tady dokonce snad i více. Takže zatím maximální spokojenost.”

Spokojené byly také děti i jejich rodiče.

anketa: "Mne baví, že můžu běžet rychle.”
anketa: "Mne se běželo dobře a byla jsem první.”
anketa: "Hezky se mi tady líbí a běželo se mi dobře."
anketa: "Byl jsem první a moc jsem se snažil. Věřil jsem, že ty závody dneska budou. Já bych chtěl moc postoupit.”
anketa: "Přijeli jsme tady se dvěma dětmi, oba kluci. Ten mladší už má závod za sebou, kde skončil první a teď doběhl druhý a od rána jsme sledovali, jestli to bude, nebo ne. Naštěstí počasí krásně vyšlo. Atletika je výborný základ pro všechny sporty a navíc oni mají ještě fotbal k tomu, takže se to perfektně doplňuje.”
anketa: "Líbí se nám to hodně a jsme rádi, že nakonec vyšlo počasí. Do atletiky chodil, ale korona nám to zatrhla.”

Děti, které zrovna neběžely, se mohly zapojit do různých doprovodných disciplín.

Tomáš Kopecký, předseda oddílu Atletika Havířov 1965, místní organizátor: “Je tady připravená překážková dráha, děti si mohou vyzkoušet hod raketkou, které nesoutěží v této kategorii a myslím si, že i naše mladé trenérky zapojují děti do různých her a pohybových akcí."

Malí závodníci byli rozděleni do věkových kategorií a běželi 100, 200 a 300 metrů. Ty nejstarší děti pak ještě házely raketkou. Vždy tři nejlepší běžci z každé kategorie postoupí na do semifinále, které se bude konat v Ostravě. 

Atletický oddíl věří, že i právě tato akce pomůže po covidové době vrátit zpět děti do oddílu.

Tomáš Kopecký, předseda oddílu Atletika Havířov 1965, místní organizátor: "Realita u těch nejmenších dětí, respektive u atletické přípravky od šesti do deseti let, se projeví až teď v září. Až teď zjistíme, jak na tom jsme a tam se můžeme jen domnívat, zda to bude 50, 60% úbytku. Na druhou stranu už máme spoustu kontaktů a rodiče hlásí své děti.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy