Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mobilní týmy vyjíždějí očkovat do vyloučených lokalit, v Havířově měli lidé o vakcíny zájem

  • Havířov,

Lidé ve vyloučených lokalitách nemají příliš velký zájem o očkování. Proto se kraj rozhodl, že vyšle do terénu v celém regionu mobilní týmy. Jednu zastávku měli zdravotníci také v Havířově, konkrétně na náměstí T.G.M. na Šumbarku.

Mobilní tým z karvinské krajské nemocnice začal na Šumbarku s očkováním ve 14 hodin. Sami zdravotníci byli překvapení, kolik lidí už ně ně čekalo. Ukázalo se, že lidé nejsou proti očkování, jen je pro ně výhodnější vakcinace v místě bydliště.

anketa: "Je to blízko domova, tak proto. Abych nemusel nikde jet do Ostravy.”

V Havířově je ale očkovací centrum, tam jste to nezkusil?

anketa: “Ne. To je daleko pro mne.”

Proč jste se nenechala už dříve očkovat?

anketa: “Nebo jsem nevěděla kde a myslela jsem si, že je to jen na objednání. Tak mi včera řekli, že je to tady, že se nemusím objednat, tak jsem přišla.”

Kraj při vysílání mobilních týmů do různých měst v regionu úzce spolupracuje s místními organizacemi, které byly jednak ochotny poskytnout své prostory a také se postarat o včasnou propagaci.

David Starzyczný, ředitel spolku Portavita: "Jsme roznášeli letáky, dávali jsme informace i při osobních schůzkách. Udělali jsme maximum proto, aby všichni naši podnájemníci se to dozvěděli. Určitě jsme nebyli schopni mít nějaké odhady, protože včera shodou okolností probíhalo očkování v Orlové, kde účast byla asi 16 lidí za celý den." 

Lidé, kteří se chtějí nechat očkovat v Havířově musí počítat se změnou. Očkovací centrum se přestěhovalo ze sportovní haly do areálu nemocnice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail