Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spojení sportovců a umělců, to je nový videoklip havířovské kapely The Strings

  • Havířov,

Videoklip hudebního uskupení The Strings z Havířova, který se natáčel v létě, je na světě. Celkem se do něho zapojilo na 150 dětí z řad mladých umělců a sportovců. V zaplněném kině Centrum sklidil klip velký potlesk.

Havířovský spolek Hudba nezná hranice nese příznačný název. Podařilo se mu propojit děti z kapely The Strings s dětmi ze sportovního světa a vytvořit unikátní videoklip, který vznikl pod taktovkou režiséra Davida Vignera. Premiéra se konala v kině Centrum.

Iveta Kočí Palkovská, autorka projektu, předsedkyně spolku Hudba nezná hranice: “Já myslím, že se to fakt povedlo. Ten videoklip je úžasný. Já jsem ani nepochybovala, že by byl jiný. Bylo to překvapení, řeknu vám tajemství. Já jsem ho do poslední chvíle neviděla, protože David řekl, že to musí být premiéra i pro mne. Takže jsem byla hodně, hodně napjatá a už při prvních tónech na začátku jsem měla slzy v očích.”

Překvapení pro režiséra vymyslel i spolek. Natočil dvacetiminutový sestřih z natáčení, který pobavil v sále každého.

David Vigner, režisér: “Bylo to úplně nádherné. Mě se hlavně líbilo to, že já jsme tedy vždy byl zvyklý u celovečerních filmů, že ten film o filmu byl vždy kratší, než ten celovečerní, tady to bylo naopak. Ale já si myslím, že to je potřeba trochu ukázat to zákulisí a hlavně ty prožitky těch dětí. Dnešní večer byl nádherný, protože tak, jak jsem si od začátku přál, byl věnovaný dětem a děti opravdu po té dlouhé době, kdy v podstatě doma trpěly, kdy jim chyběl sociální kontakt, tak se měly možnost propojit a propojit v našem videoklipu ať už jako sportovně, ať už sociálně včlenit, protože si mezi sebou vyměňovaly mnoho názorů během čekání na natáčení. Takže pro mě byl důležitý tento projekt v tom, že se potkaly děti.”
anketa: "Bylo to hodně náročné natáčet v takovém horku, ale líbilo se mi to hodně a pan režisér to krásně natočil a pořád nás chválil v tom videoklipu.”
anketa: "Bylo to dobré a hodně se mi to líbilo a ještě se mi líbilo, jak tady bylo zhasnuto a díval jsem se na to plátno.”

Chtěl by si ještě někdy natáčet videoklip?

anketa: “Chtěl, ale bude to asi za dlouho.”

Realizovat tak velký projekt s mnoha lokacemi, účinkujícími, bylo opravdu náročné. Pomocnou ruku spolku poskytla i radnice, která toho rozhodně nelituje.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Tak atmosféra byla výjimečná, ten projekt, jako takový je výjimečný, je úžasný, ten výsledek je skvělý. Já jsem plný emocí ještě pořád. Jde vidět, že ty děti si to užily společně s těmi sportovci, že štáb pracoval profesionálně. Mám velkou radost, že v Havířově vzniklo zase něco unikátního.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry