Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští skauti by rádi přivítali nové členy

  • Havířov,

Před pár dny mohli lidé před OC Elan vidět stánek havířovských skautů. Členové se snažili kolemjdoucím přiblížit svou činnost a také nalákat nové děti do svých řad.

Pavel Kadlec, Junák Havířov: "Podstata Junáku je v tom, vštěpovat dětem morální zásady a dovednosti, ke kterým třeba nepřijdou. Je to souhrn dovedností a nějakých hodnot, které chceme těm dětem předat, aby potom uspěly v životě a nepřekvapilo je něco."

Většina aktivit a dobrodružství se odehrává v přírodě.

Pavel Kadlec, Junák Havířov: “Havířovský Junák teď získal tábořiště na Vysočině, takže každý rok pořádáme klasický stanový tábor, kde děti spí ve stanech s podsadou a částečně se tam o sebe starají, vaří si. Potom máme i kánoe, takže jezdí na vodu, máme k dispozici rafty. Takže pokud je možnost a podmínky, tak vyrážíme na vodu. Pak patří ke skautu výlety a různé túry. Takže chodíme po horách, spíme pod širákem, pokud to počasí dovolí, nebo jsme navštívili jeskyni a děti si zkoušely prolézt nějaký úsek jeskyně samy.”

Co všechno ses v Junáku naučil?

anketa: “Zacházet se sekerou a rozdělávat oheň. Já tu zažívám hlavně to, že chodíme na tábory a různé výlety a to je podle mne to nejlákavější, že je prostě zábava a ne sedět doma u počítače.”

Klubovna Junáků se v Havířově nachází na Šumbarku, druhá pak ve městě na Národní třídě. Právě na těchto základnách během září probíhají seznamovací schůzky, kterých se mohou zúčastnit rodiče s dětmi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail