Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé během Havířovských slavností zaplnili areál do posledního místa

  • Havířov,

Havířov navázal na tradici před pandemii a uspořádal opět dvoudenní slavnosti. Zájem ze strany lidí byl obrovský. Hned na první kapelu přišly tisíce lidí a před vstupem do areálu se tvořily velké fronty. Což fanouškům vadilo.

Tisíce lidí proudily v pátek i v sobotu na dlouho očekávané havířovské slavnosti. A není divu. Kultura už všem chyběla a festival, který nabízel to nejlepší z české a slovenské scény si nechtěl nechat ujít skoro nikdo. Mirai, Inekafe, Rybičky 48, Chinaski, Lucie to byly hvězdné kapely, které se přestavily v pátek.

Sobotní den odstartovala slavnosti kapela Hradišťan a následovat měla kapela No Name. Igora Timka ale musel nahradit Xindl X.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Jejich frontman Igor Timko skončil na kapačkách v nemocnici a zkolaboval. Dozvěděli jsme se to v pátek na poslední chvíli a i to svědčí o tom, že ne úplně špatně ta organizace zafungovala, protože byli schopni najít náhradu, která byla adekvátní, někomu se to sice nemusí tak jevit, ale lidé byli spokojeni.”

Rozezpívat a roztančit dokázala lidi pořádně Ewa Farna a zejména mladší generaci pak Ben Cristovao, který sklidil u fanoušků nebývalý úspěch.

Co máš vlastně na něm ráda?

anketa: “Úplně všechno, ten jeho styl, písničky. Poslouchám ho od malička, takže jsme se těšila jako malá.”
Ben Cristovao, zpěvák: “To bylo absolutní, totálně nejlepší, co se dalo v této době udělat. Mám radost, že tady bylo tolik lidí a evidentně to bylo oboustranné ta radost. Bylo to super. Nemám slov, ještě pořád.”

Jak moc vám chyběly koncerty?

Ben Cristovao, zpěvák: “Takhle moc.”

Koncerty, kde jsou tisíce lidí, miluje i Marek Ztracený, který se do Havířova nesmírně těšil.

Marek Ztracený, zpěvák: “Je to pro nás takový vrchol léta, protože jsme odjeli fantastické turné a moc jiných koncertů jsme neodehráli a tento jsme si tam nechali, protože jsme se těšili a vždy jsme si tady chtěli zahrát tá této akci a to se povedlo. Necháme tam všechno a vím, že havířovské publikum je vstřícný a doufám, že se to potvrdí i dneska.”

Na slavnostech rozhodně nemohl ani chybět rodák z Havířova Richard Krajčo.

anketa: “Atmosféra je úplně skvělá a přišla jsem zejména Ewu Farnou a Kryštofa a samozřejmě na ohňostroj.”
anketa: “Včera jsem tady celý den byl a všechny koncerty se mi líbily, ale nejlepší byla asi Lucie a dneska se nejvíce těším na Kryštofy a na Bena, který byl teď, který zahrál úplně super koncert. Takže fakt super.”
anketa: “Nálada je skvělá, pivo je výborné, atmosféra je úplně vynikající. Přítelkyně mě tady pozvala, protože je odsud a já jsem z Výškova. Nemůžu říct půl slova, je to vynikající, mohu jen tleskat. Já jsem se těšil na No Name a zklamalo mne to moc, že je jeden ze zpěváků nemocný, bohužel. Ale i tak jsem zůstal věrný a jsem alespoň tady.”
anketa: “Dobře, že udělali české interprety, což je po dlouhé době výhoda a je tady úplně to nejlepší z Česka. Takže, super.”

V pátek se před branami tvořily obrovské fronty a mnozí návštěvníci se do areálu dostali až po několika hodinách.

anketa: “Program dobrý, ale fronty na lístky, katastrofa. To se mi hodně nelíbilo, abych stála, když mám lístek z předprodeje, dvě hodiny, aby mi dali pásku na ruku. To se hodně nepovedlo. Dneska zase hodinu. To bych zas tak nechválila.”
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Včera se nepovedla jedna věc. Samozřejmě v okamžiku, kdy přišlo najednou spousta lidí, tak u brány byla delší fronta, ale je to po delší době festivalová akce tohoto rozsahu, takže organizátoři to řešili průběžně. Samozřejmě to nešlo vyřešit ze vteřina na vteřinu a z minuty na minutu, ale myslím, si že celá ta akce se povedla. Je to velká akce a občas přináší i problémy. Program je opravdu skvělý, já jsem spokojený moc. Je to obrovská akce. Faktem je, že ten zájem je opravdu obrovský a já si troufám říci, že za tyto dva dny jsme trhli několik rekordů, protože i včera i dnes tady bylo opravdu plno.”

Lidé byli celkově s programem spokojení a po oba dny si atmosféru užívali do nočních hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail