Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči z Havířova Města dostali od radnice novou cisternu za osm milionů

  • Havířov,

Dobrovolní hasiči z jednotky Havířov Město dostali nové vozidlo. Cisterna je plně automatizovaná a radnici stála osm milionů korun. Než budou hasiči jezdit k zásahům, musí se s vozem nejdříve seznámit.

Zbrusu nový automobil dostali dobrovolní hasiči z Havířova Města. Se starou cisternou se nedá vůz vůbec srovnat.

Aleš Radvanovský, velitel družstva SDH Havířov Město: "Auto zatím v ostrém zásahovém provozu není, protože naši strojníci se musí s autem seznámit, takže se jezdí na kondiční jízdy, kterými musí projít každý strojník. Musí si projet ulice města.  Nové auto pro nás určitě znamená ne jeden krok, ale několik kroků dopředu, protože ta technika je daleko lepší."
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Tu starou cisternu jsme odprodali a uživatel jednotka dobrovolných hasičů si ji koupila za zhruba 1,4 milionu korun. My jsme to vysoutěžili, ale ty parametry se konzultují s hasičským záchranným sborem. Tam upřímně úředník od stolu by asi neměl rozhodovat o tom, jakou techniku budou hasiči používat. O tom, ať si rozhodují oni a my jsme to administrovali a koupili."

Při kondičních jízdách se hasiči setkávají s tím, že se kvůli špatně zaparkovaným vozidlům k místu nedostanou.

Tomáš Brokeš, SDH Havířov Město: “Manipulovaní je plus mínus stejné, ale i s předchozím autem v některých částech je problém. I s tímto jsme neprojeli. Špatně parkují a nedá se vytočit. Nejčastěji je to tady na Šumbarku a pak pár ulic ve městě.”

Na nové vozidlo radnice zaplatila osm milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry