Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na náměstí Republiky v Havířově se konal další ročník Veletrhu poskytovatelů soc. služeb

  • Havířov,

Celkem 26 organizací se zúčastnilo již desátého ročníku Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb v Havířově. Kvůli covidu a opatřením se teprve nyní některé služby vracejí do běžného režimu.

Lidé se mohou v různém věku dostat do situace, kdy potřebují aktivní pomoc druhých, nebo pouhou radu, protože každý problém se dá řešit. Aby měli podrobné informace na koho se obrátit, pořádá havířovský magistrát každoročně Veletrh poskytovatelů sociálních služeb. Postcovidová doba má i vliv na současné potřeby lidí.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: “Nejvíce poskytujeme odborné sociální poradenství a dále jsou to služby, při kterých se mohou lidé setkávat. Ať už to znovu otevřené kluby seniorů, nebo Centrum volnočasových aktivit. Dlouho byli lidé doma a ten sociální kontakt potřebují, mají tam své kamarády. My jsme spoustu služeb měli otevřených i v době, kdy byl lockdown. Měli jsme to v omezeném režimu tak, jak stanovily předpisy. Když je to volnější a mohou se organizovat takové akce, jako je třeba veletrh, tak je to fajn. Vidíte, že je tady i dost lidí.”

Největším komplexním poskytovatelem ve městě jsou Sociální služby města Havířova. Ty mají registrovaných 12 služeb. Během pandemie a vysoké nemocnosti musely být služby poskytovány v omezeném režimu.

Milan Černý, ředitel SsmH: “V tuto chvíli se situace trochu uvolnila, takže se vracíme do původního režimu a uvidíme, jak to bude dál.”

Lidé v hojném počtu přišli na náměstí hned po zahájení.

anketa: “Po pravdě řečeno, mne už v mém věku zajímají jen zdravotní služby. Vidíte, špatně se pohybuji.”
anketa: “Zatím jsem samostatná, dokážu se ještě přemístit. Určitě si lidé z toho něco vyberou.”

V letošním roce se veletrh konal již po desáté. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail