Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava hlavní tepny v Havířově opět pokračuje, přináší problémy v dopravě

  • Havířov,

Práce na posledním úseku opravy hlavní tepny Havířovem opět pokračují. Což přináší problémy v dopravě. Město se bude snažit ještě dohodnout s investorem, aby vylepšil značení. Apeluje ale na řidiče i chodce, aby pravidla dodržovali.

Práce na výměně povrchu na Hlavní třídě v Havířově už měly být dokončeny. Investor ale řešil problém se zhotovitelem. Nyní oprava opět pokračuje. To však přináší nemalé komplikace zejména na křižovatce v centru města.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Jednáme s investorem a se zhotovitelem, aby to dopravní značení, které tu je ještě bylo dopřesněno. Protože tady vznikají nebezpečné situace. Tak, aby pruh, ve kterém jezdí autobusy dolů směrem k magistrátu, byl oddělen od odbočovacího pruhu směrem ke Komerční bance.”

To však není jediná komplikace. Řidiči nerespektují značení a vjíždějí do pruhu, který je určen jen pro průjezd autobusů. Chodci pak přecházejí přes přechod, který je uzavřen. Tím blokují plynulost provozu a hlavně riskují.

anketa: “A kde máme chodit? Tu přes tu trávu, nebo jak? Přes ten zadní přechod? No tak bohužel, riskujeme.”
anketa: “Já jsem dneska jela autobusem a vystoupila jsem až u městského úřadu, protože tady nikde nestojí a zase jsem musela jít zpátky pěšky. No bude to hezké, musíme to vydržet.”
Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Celá ta stavba se právě dokončuje, finišuje. Ta jedna etapa, která nám vypadla a na kterou jsme museli čekat, právě teď bude odkopávána. Ale jinak na zbytku té stavby se dokončuje dopravní značení. To znamená malují se pruhy, řeší se celkově, aby ta komunikace byla odevzdána k užívání občanům tak, jak standardní komunikace má být. To znamená, že poprosím občany, aby ještě chvíli vydrželi, aby byli obezřetní, dávali pozor, aby nedocházelo k nějakým zbytečným nehodám.”

Práce na poslední etapě rekonstrukce potrvají do 13. října.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry