Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akce S BESIPEM do školy sklidila u dětí opět velký úspěch

  • Havířov,

Komise Rady města Havířova pro BESIP mohla konečně uspořádat velkou akci pro děti i rodiče na dopravním hřišti. Tradičně se zábavného a poučného odpoledne zúčastnili také hasiči, policisté či zdravotníci.

Děti se vrátily po prázdninách opět do lavic a je velmi důležité, aby byly při cestě do školy opatrné. I proto se rozhodla Komise Rady města pro BESEIP uspořádat na dopravním hřišti na Šumbarku oblíbenou odpolední akci letos pod názvem S BESIPEM do školy.

Jiří Lankočí, předseda Komise BESIP: “Hlavně jsme rádi, že můžeme po dvou letech tuto akci uspořádat, protože naposledy byla před dvěma lety, potom doba covidová nám nedovolila tuto akci uspořádat. Prvotní myšlenka byla udělat tuto akci 31. srpna s tématem s BESIPEM do školy, bohužel počasí ten den nevyšlo, ale dneska zatím drží a věříme, že účast bude zase hojná. Všechny ty stánky, které se nám podařilo zajistit, tak jsou na tu školu také zaměřené. Máme i ceny připravené, věřím, že se to dětem bude líbit.”

Děti se formou her a soutěží učily dopravní značky, jak se mají rozhlížet, když chtějí přejít silnici, nebo jak bezpečně jezdit na kole či koloběžce. Velkým lákadlem byla i vozidla Integrovaného záchranného systému.

Jiří Lankočí, předseda Komise BESIP: “Hlavně si myslím, že ty děti nebyly nikdy uvnitř těch aut složek IZS. To znamená, všichni je vezmou do sanitky, hasičského auta, auta městské policie. Zda jim řeknou i něco o jejich práci, jak se chovat v daných situacích, já doufám, že ano.”
Patrik Parolek, strážník MP Havířov: “V prvé řadě tady ukazujeme dětem, jaké máme elektrokola. V druhé řadě se snažíme vštípit dětem myšlenku, co by takové kolo mělo obsahovat. Jaké prvky by mělo mít. Kolegyně naopak ukazují dopravní značení, jak vypadají dopravní značky. Hlavní cesta, dej přednost v jízdě.”
anketa: “Pán se mne ptal, jestli se mám pod přilbou nosit kšiltovku. Nemá se nosit, protože když spadneš, tak se to může posunout.”
anketa: “Já jsem tady byla předevčírem a jezdila jsem tu na kole. My jsme se tu učili značky. Dneska jsem viděla hasiče, policisty, sanitku.”
anketa: “Já jsem tady zjistila, že je tady hodně atrakcí pro zkušenost a dozvíš se něco nového. A já jsem šla tady proto, že jsem si chtěla užít zábavu a něco se dozvědět. Značky jsem se naučila. Pak mi policisté řekli, co se má a nemá dělat a naučila jsem se házet míčem.”
anketa: “Byla jsem u policistů, potom jsem házela míčem a ještě jsem to tady projela na koloběžce. Dozvěděla jsem se, že bych měla mít helmu a pořádně se držet.”
anketa: “Určitě si to užíváme, malá už tady vyzkoušela spoustu soutěží. Určitě to nějaký přínos mít bude, protože se také naučí některé dopravní značky. Pořád nám mluví do toho, když sedíme v autě. Kdo kam má jet a kdo má přednost.”

Organizátoři akce věří, že se na dopravním hřišti už bude preventivně zábavné odpoledne pro děti a rodič konat opět pravidelně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail