Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov připravuje priority v investicích pro příští rok, ceny stavebního materiálu letí nahoru

  • Havířov,

Havířov se chystá změnit podobu parku za Kulturním domem Radost. Nicméně ceny stavebního materiálu rostou a od toho se budou odvíjet i investice v příštím roce. Radnice má v plánu, některé projekty stavět s úspor.

Už mnoho let se v Havířově uvažuje o revitalizaci parku za Kulturním domem Radost. Jednalo by se ale o více než padesátimilionovou investici a proto zastupitelé podpořili předložení žádosti o podporu v rámci programu revitalizace Moravskoslezského kraje.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Naší velkou věcí je park za Radostí, kde bychom rádi zřídili nová parkovací místa, revitalizovali celý park, vytvořili tam herní prvky, dětské hřiště, zeleň a volnočasový prostor pro Havířov.”

Kolik peněz celkově půjde do investic v příštím roce, prozatím radnice neví. Rozpočet se připravuje.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Bohužel, když se zdraží stavební materiál, nic s tím neuděláme. Budeme soutěžit, ale my jsme ještě pořád schopní z úspor stavět další projekty.”

S nižším objemem investičních akcí v příštím roce už počítá Městská realitní agentura.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: “Velké opravy plánujeme už teď. Už máme připraven investiční plán. Vždy rok dopředu již realizujeme výběrové řízení na projekty, abychom je měli připraveny na další rok. Zatím to vypadá tak, že všechny stavby nám zdražily proti projektovým cenám o zhruba třicet procent. Takže peníze jsou stále stejné, stavby nám zdražily a jednoduchým výsledkem je, že budeme dělat méně staveb.”

Samostatnou kapitolu v investicích tvoří výtahy. Ze 109 je už 89 výměn realizováno.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail